Eskişehir Hafif Raylı Sistem İşletmesi (ESTRAM), vatandaşların gönül rahatlığı ile yolculuk yapmaları için her gün düzenli olarak tramvay temizliği yapıyor.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesine bağlı ESTRAM, vatandaşların gönül rahatlığı ile yolculuk yapmaları için her gün düzenli olarak tramvay temizliği yapıyor. Eskişehirliler’in toplu taşıma hizmetini karşılayan 33 tramvay, her akşam 22.00 ile 06.00 saatleri arasında büyük bir titizlikle temizlenerek bir sonraki günün seferlerine hazırlanıyor.

Her akşam temizleniyor

Her gün ortalama 120 bin kişinin tercih ettiği tramvaylarda vatandaşların hijyenik bir ortamda seyahat etmeleri amacıyla her akşam titiz bir çalışma gerçekleştiriliyor. 7 ayrı hatta hizmet veren 33 tramvay, sefer sürelerini tamamladıktan sonra ESTRAM Bakım Merkezinde detaylı bir temizliğe alınıyor. Tramvay içerindeki her nokta ilgili personel tarafından temizlenerek bir sonraki günün kullanımına hazır hale getiriliyor.

Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, 2017 yılında yaklaşık 42 milyon yolcu taşındığını belirtti. Yetkililer, “2004 yılının Aralık ayında hizmet vermeye başlayan ESTRAM, bu süreçte yaklaşık 440 milyon yolcu taşıdı. Vatandaşlarımızın sağlıklı ve hijyenik bir ortamda seyahat edebilmeleri amacıyla araç içi ve dışı temizliğine büyük önem veriyoruz. Rutin olarak seferlerin bitmesiyle birlikte ekiplerimiz sabah 06.00’ya kadar tüm tramvaylarda detaylı bir temizlik çalışması gerçekleştiriyor. Astım, bronşit gibi hastalığı olan vatandaşlarımızı da düşünerek kullandığımız temizlik ürünlerini büyük bir özenle seçiyoruz” diye konuştu.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Gençlere uyarı, 65 yaş üstüne maske