Aksaray Belediyesi, sorumluluk projeleri çerçevesinde Somuncu Baba Külliyesi içerisinde bulunan bir bölümü Engelli Koordinasyon Merkezi haline getirdi.

Aksaray Belediyesi, sosyal sorumluluk projelerine devam ediyor. Belediye, bu kapsamda Somuncu Baba Külliyesi içerisinde bulunan bir bölümü, Engelli Koordinasyon Merkezi haline getirdi. Merkezin, engelli vatandaşların yaşamlarını engelsiz hale getirmek, toplumsal, sosyal ve kültürel yaşamda da engellilerin yer almasını sağlamak amacıyla açılacağı belirtildi.

Servis aracı tahsis edilecek

Engelli ve engelsiz bireyler arasındaki iletişimi kuvvetlendirmek amacıyla hizmete girmeye hazırlanan merkez, haftanın 6 günü açık olacak. Merkez, sohbet edecekleri nezih bir alan oluşturacak. Merkezde, kitap okuma bölümü olacak. Bunun yanı sıra eğitim, seminer ve toplantılar için kullanmaları amacıyla projeksiyon sistemi olacak. Merkezde, engelli vatandaşlar birlikte çay kahve içerek, hoş vakit geçirecek. Engelli vatandaşlara özel servis aracı da belediye tarafından tahsis edilecek.

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, engelli vatandaşların topluma kazandırılması için sosyal belediyecilik anlamında ellerinden geleni yapacaklarını belirtti. Yazgı, engelli vatandaşların her zaman yanında olduğunu kaydetti.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Kontrollü normalleşme için 4 aylık ‘Eylem Planı’