Hasibe Yazgı

Aksaray Engelli Anneler Derneği tarafından düzenlenen program, engelli ailelerini bir araya getirdi. Toplantıda hayata geçirilecek olan “Hanımeli Pazarı”yla ilgili bilgilendirme yapıldı.

Aksaray Engelli Anneler Derneği tarafından program düzenlendi. Programa, Aksaray Belediye Başkanı Halık Şahin Yazgı’nın eşi Hasibe Yazgı, Aksaray Engelli Anneleri Derneği Başkanı Gülay Koz Öztürk, Türkiye Odalar Borsalar Birliği (TOBB) Aksaray Kadın Girişimciler Başkanı İş Kadını Aysun Akkurt ile engelli çocuklar ve anneleri katıldı. Toplantıdahayata geçirilecek olan “Hanımeli Pazarı” Projesiyle ilgili bilgilendirme yapıldı.

“Omuz omuza çalıştık”

Hasibe Yazgı, mutlu aileler ve bilinçli toplum olmak adına kadınların güçlü olması gerektiğini belirtti. Yazgı, “Mutlu aileler ve bilinçli toplum olmak adına kadınların güçlü ve daha fazla toplum hayatında söz sahibi olması gerekir. Bunun içinde Kadın Koordinasyon Merkezi olarak ilk günden bu yana her zaman kadınlarımızla birlikte omuz omuza çalıştık . Kadını güçlü, sağlıklı bir toplum oluşturmak için geleceğimize yön verecek projelerimizde öncelikle kadınlarımıza yönelik destek çalışmaları yaptık ve bu çalışmalarımızda ‘ben değil, biz’ olarak STK’lar başta olmak üzere herkesten destek aldık” dedi. Hasibe Yazgı, ev hanımlarının, ev ekonomilerine katkı sağlayabilmeleri için pazar alanında “Hanımeli Pazarı” kurulması yönünde çalışmalara başladıklarını söyledi. Hanımeli Pazar’ının oluşturulmasını güzel bir imkân olarak değerlendiren Hasibe Yazgı, toplantıya katılan engelli annelerinden “Hanımeli Pazarı” projesine katılarak destek vermelerini istedi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Aksaray Belediyesi projelerini bir bir hayata geçiriyor... 4 yılda 60 proje...