Aksaray Belediyesi zeka atölyesi, tiyatro salonu, oyuncak müzesi, robotik kodlama merkezinin de aralarında bulunduğu Çocuk Merkezi açtı.

Aksaray Belediyesi, birçok branşta eğitim ve faaliyetlerin yapıldığı Çocuk Merkezi’ne çocukların hizmetine sundu. Park Site AVM’nin üst katında Aksaray Belediyesi’ne ait alanda yapımı tamamlanan merkezde, 150 kişilik drama salonu, zeka atölyeleri, tiyatro salonu, içinde 100 yıllık oyuncakların da bulunduğu oyuncak müzesi, kütüphane, robotik kodlama merkezi, ahşap atölyesi yer alacak. Bu merkezde, binlerce oyuncak, eğitici materyal ve bakanlığın tavsiye ettiği çocuk kitapları da ücretsiz olarak çocukların kullanımına sunulurken, psikologlar, okul öncesi öğretmenler, bilim sanat öğretmenleri, robotik kodlama mühendisleri ve pedagoglar da görev yapacak.

“Tüm branşların bir arada olduğu ilç çocuk merkezi “

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, çocukları tablet, telefon ve televizyon bağımlılığından kurtarmak ve ilgi duydukları alanlarda eğlendirici eğitimler görebilecekleri bir ortam oluşturmak amacıyla Sosyal Çocuk ve Eğitim Merkezi’ni kurmaya karar verdiklerini açıkladı. Yazgı, “Türkiye’de her alanda bir çocuk merkezi bulunuyor. Ancak ilk kez tüm branşların bir arada olduğu böyle bir kompleks çocuk merkezinin Aksaray’da hayata geçiriliyor” dedi.

“Çevre illerdeki okullara da davetiye göndereceğiz”

Yazgı, “Çocuk hangi alana ilgi duyuyorsa, o alandaki faaliyetlere katılabilecek. Teknolojiye ilgi duyuyorsa robotik kodlama yapacak, el becerisi varsa kendi oyuncağını yapacak ve drama eğitimi alabilecek. Değerler eğitimi verilecek. Hafta içi okulları sırayla davet edeceğiz, hafta sonu da her aile önceden randevu alarak çocuğunu getirebilecek. Çevre illerdeki okullara da davetiye göndereceğiz” diye konuştu.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Şanlıurfa'da Güneydoğu'nun En Büyük Kitap Fuarı Açıldı!