Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı

Aksaray Belediyesi, yaptığı çalışmalarla projelerini bir bir hayata geçiriyor. Belediye, 4 yıllık süre içerisinde 60 projeyi hayata geçirdi. Kente, 1 milyar TL yatırım yapıldı.

Aksaray Belediyesi, projelerini hayata geçirmek için çalışmalarını sürdürüyor. Belediye, 4 yıllık süre içerisinde, 60 projeyi tamamladı. Projelerle kente, 1 milyar TL yatırım yapıldı. Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, çalışmalarını MÜSİAD Şubesi tarafından düzenlenen “Dost Meclisi” toplantısında anlattı.

“2 yılda tamamlanması planlanıyor”

Başkan Yazgı, Aksaray Belediyesi tarafından 4 yılda yapılan yatırımları sinevizyon gösterisiyle anlattı. Yazgı, en önemli projelerden bir tanesinin 370 milyon liralık yeni sanayi sitesi projesi olduğunu anlattı. Yazgı, sanayi sitesi için TOKİ ile protokol imzalandığını ihalesinin yapılıp, 2 yılda tamamlanmasının planlandığını söyledi.

“İçme suyu inşaat çalışması sürüyor”

Yazgı, diğer önemli projelerden bir tanesinin de içme suyu olduğunu ifade etti. Yazgı, içme suyu içinde 110 milyon liralık projenin inşaat çalışmasının devam ettiğini ve bu yıl içinde tamamlanacağını kaydetti. Yazgı, 800 kilometrelik geniş bir yol ağı olan Aksaray’da 4 yılda 670 bin ton asfalt kullanılarak 485 kilometrelik rekor seviyede asfalt atıldığını ifade etti. 4 yıl gibi kısa sürede çok uzun yıllara sığacak altyapı çalışmalarının yapıldığını belirten Yazgı, “71 bin 703 metre kanalizasyon, 18 bin 145 metre yağmur suyu, 102 kilometre içme suyu şebekesi yapıldı. Şehrin farklı noktalarında nerdeyse 30 yıldır değişmeyen su hattına bağlı vana ve tesisat sistemleri değiştirildi” dedi.

“Belediye bütçesini yükselttik”

Yazgı, göreve geldiklerinde 123 milyon 508 bin lira olan belediye bütçesini 2018 yılı itibarıyla yüzde 107 artırarak 256 milyon liraya yükselttiklerini vurguladı. Yazgı, söz verdikleri 60 projeyi 4 yılda hayata geçirdiklerini belirterek, “Söz verdiğimiz 60 projeyi 4 yılda tamamladık. 4 yılda Aksaray’a 1 milyar liralık yatırım yapmanın haklı gururunu yaşıyoruz” diye konuştu.

İnceleyin:  Kahramanmaraş Alzheimer Aktivite Rehber Kılavuzu Basıma Hazır
Facebook Yorumları