Başkan Fevzi Gümrükçüoğlu, Trabzon Havalimanı’nda pistten çıkan uçağın, alana kurulacak vinçlerle bulunduğu noktadan çıkartılacağını bildirdi.

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Fevzi Gümrükçüoğlu, pistten çıkan uçakla ilgili yazılı açıklama yaptı. Gümrükçüoğlu, uçağın kaldırılması için başlatılan çalışmaların sürdüğünü belirtti. Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin de alandaki çalışmalarına devam ettiğini kaydeden Başkan Gümrükçüoğlu, “Trabzon Büyükşehir Belediyesi olarak 15 iş makinesi ve 20 personelle bölgede kurtarma vinçlerinin kurulacağı alanda zemin iyileştirmesi çalışması yapıyoruz. İki günde tamamlamayı planladığımız bu çalışmanın ardından alana kurulacak vinçlerle uçak bulunduğu noktadan çıkartılacak” dedi.

“Faciadan dönüldü”

Gümrükçüoğlu, Trabzon’un büyük bir faciadan döndüğüne dikkati çekti. Gümrükçüoğlu, “Uçaktaki hemşehrilerimiz ve mürettebata bir kez daha geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Şükürler olsun ki bu kazada can kaybı yaşanmamış ve yaralanma olmamıştır. Kazanın meydana geldiği ilk andan itibaren seferber olduk. İtfaiyemiz olaya hemen müdahale etti. Bölgeye kamyonlarla mıcır serdik. Uçağın bulunduğu alandan çıkarılması için de çalışmalara başlanmış olup, birkaç gün içinde bu çalışmalar neticelendirilecektir” diye konuştu.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Battal İlgezdi davasına yayın yasağı geldi