Manavgat Belediyesi tarafından yaptırılan Kadın Spor Merkezi kapılarını açtı. Merkezin açılışına başta kadınlar olmak üzere vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Antalya’nın Manavgat Belediyesi, sosyal hayatta daha fazla yer almaları amacıyla kadınlara yönelik projelere ağırlık vermeye devam ediyor. Belediye, bu çerçevede, Sarılar Mahallesi’nde “Kadın Spor Merkezi” yaptırdı. Merkezin açılışı başta kadınlar olmak üzere vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği törenle yapıldı. Törene, Başkan Şükrü Sözen, eşi Hatice Sözen, CHP İlçe Başkanı Aliye Coşar, MATSO Başkanı Ahmet Boztaş, oda başkanları, meclis üyeleri, sivil toplum örgütü temsilcileri, mahalle muhtarları, basın mensupları ve mahalle halkı katıldı.

“Manavgat’ı kadın dostu kent yapacağız”

Açılış, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Daha sonra Kadın Spor Merkezi’nin spor eğitmenleri, açılışa katılanlara muhteşem bir zumba gösterisi sundu. Manavgat Belediyesi Gençlik Merkezi Halk Oyunları ekibinin Zeybek oyunu herkes tarafından yoğun alkış aldı.

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, konuşmasına çalışmalara destek veren Manavgat ve özellikle Sarılar Mahallesi sakinlerine teşekkür ederek başladı. Manavgat’ın “Kadın Dostu” bir kent olmasını istediklerini belirten Sözen, bu yüzden kadına yönelik projelere önem verdiklerini dile getirdi.

“Kadın, işleyişin içinde olmalı”

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen

Başkan Sözen, “Manavgat’ta kadının günlük yaşantısına, eğitimine ve üretime katkı yapan, işleyişin içinde ve icranın içinde olmalarını sağlayacak bir belediye olmak istiyoruz. Manavgat büyüyen bir kent. Gerçek anlamda birbirimizi sevip, sayıp sahip çıkabilirsek bu kenti doğru yönetebiliriz. Bunun için kadının her zaman işleyişin içinde olması gerekiyor. Belediyelerin işi sadece yol kaldırım yapmak değildir. Kadının emeğine değer vermek de belediyelerin de işi olmalıdır. Sosyal belediyeciliğin temelinde insana dokunmak, hayatına olumlu etki yapabilmek, kadınları ön plana çıkarmak vardır” dedi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  4. Uluslararası Mersin Maratonu koşuldu: Kenyalı atlet rekor kırdı