Şanlıurfa’da Yeşildirek Kentsel Dönüşüm Projesi, 1’inci etap çalışmalarıyla başladı. Büyükşehir Belediye başkanı Nihat Çiftçi, yıllardır beklenen kentsel dönüşüm çalışmalarının çabalarıyla son bulacağını belirtti.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ve TOKİ işbirliği ile gerçekleştirilecek 270 bin metrekarelik Yeşildirek Kentsel Dönüşüm Projesi 1’inci etap yıkım çalışmalarıyla başladı. Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, çalışmaları yerinde inceledi. Çiftçi, çalışmaların hayırlı olmasını diledi. Çiftçi, “Yıllardır beklenilen Yeşildirek Kentsel Dönüşüm Projesi’ne Büyükşehir Belediyemiz ve TOKİ Başkanlığımız tarafından yapılan ortak protokoller neticesinde başlamış bulunduk. Yeşildirek mahallemizde Karayolları Genel Müdürlüğümüzün hizmet binasının mülkiyeti çözüldü ve yıkım çalışmalarına başlandı. Aynı şekilde Belediyemiz bünyesindeki mülkiyet sorunlarını çözerek tahliye çalışmalarına başladık. Ve bu mülkiyetler üzerindeki yıkım çalışmaları da Büyükşehir Belediyemiz tarafından başlanıldı. 537 konut ve 44 iş yerinden oluşan Projemizin 1’inci etabı da 8 Ağustos tarihinde ihalesi yapılıyor” dedi.

Çiftçi, “Yeşildirekli kardeşlerimiz çok beklediler. Bizler de Büyükşehir Belediyesi kadroları olarak hamd olsun başlattık. Muhakkak suretle halkımızın bu mağduriyetini ortadan kaldırmak için çalışmalarımız neticesini verdi” diye konuştu.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  ŞANLIURFA'NIN SOSYAL TESİSLERİ SEZONA HAZIR