Ana SayfaGündemSakarya Büyükşehir Belediyesi sokak hayvanlarını yerinde besleyecek

Sakarya Büyükşehir Belediyesi sokak hayvanlarını yerinde besleyecek

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan çalışmayla yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanları yerlerinde beslenecek.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Veteriner Hizmetleri Şube Müdürlüğü soğuk hava şartlarının etkisini arttırmaya başlaması ile birlikte sokak hayvanlarına yönelik çalışmalarını yoğunlaştırdı. Barınak dışında kalan sokak hayvanlarına yönelik yerinde besleme çalışmalarını gerçekleştirdiklerini dile getiren Veteriner Hizmetleri Şube Müdürü Nagihan Yaman, sokak hayvanlarına yönelik yapılan çalışmalarda vatandaşlardan da hassasiyet beklediklerini belirtti.

“Özveride bulunuyoruz”

Veteriner Hizmetleri Şube Müdürü Nagihan Yaman, “Bireysel nefes almadığımızın bilincindeyiz. Sokaklarımızı doğamızı paylaştığımız canlılar için zor yaşam koşullarının başladığı kış ayları gelmiş durumda. Biz Büyükşehir Belediyesi olarak elimizi taşın altına koyarak toplum bilinciyle canlı sevgisiyle özveride bulunuyoruz. Malum kış ayları sokak canlıları için yemek ve barınma ihtiyacının doğduğu aylar. Doğamızı paylaştığımız bu canlar soğuk havalarda enerji kaybına uğramakta yiyecek sıkıntısı yaşamakta” dedi.

“Duyarlı olmalıyız”

Yaman, “Sokak hayvanlarının beslenme bulmada en zorlandığı noktalar belirlenerek mama bırakıyoruz. Öyle bir hal aldı ki beslenme projemiz sadece köpekler değil diğer doğa hayvanları da beslenme odağımızın misafiri oluverdi. Bizler yiyecek bulabilecek canlılarız fakat onlar değil o zaman bu canlar içinde vatandaşlarımızın da duyarlı olarak evlerinin artık yemeklerini uygun yerlere bırakması hayvanlar için çok önemlidir. Bu konuda duyarlı ve bilinçli hareket etmeyi sürdürmeliyiz” diye konuştu.

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER on Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci on Origami ile kağıttan mucizeler