Ankara’nın Çankaya Belediyesi, vatandaşların kış mevsimini sorunsuz geçirmeleri için çalışmalarını tamamladı. Belediyeye bağlı tüm araçlar hazır hale getirilirken, birçok nokta buz çözücü solüsyonu da kullanılacak.

Çankaya Belediyesi, vatandaşların bu kış ayını da sorunsuz geçirmeleri için hazırlıklarını tamamladı. Gece gündüz demeden karla mücadele konusunda görev alacak 620 personeli ve 51 araçlık filosuyla vatandaşlara sorunsuz bir kış ayı geçirmeyi planlayan Çankaya Belediyesi tüm birimleriyle seferber olmuş durumda. Türkiye’nin en büyük ilçesi konumuyla sorumlulukları da aynı oranda artan Çankaya Belediyesi, ilçe genelinde bulunan 124 mahallede bıçaklı kar küreme araçları, ünimoglar, tuz serpme araçları, solüsyon araçları ve kritik noktalarda yer alan tuz varilleri ile karla mücadeleye hazırlandı.

Karla mücadelede kullanılacak ve bakımları yapılan 10 ünimog, 7 bıçaklı kamyon, 4 bıçaklı kamyonet, 5 bıçaklı kepçe, 5 greyder, 3 loder kepçe, 10 kamyon, 5 kamyonet, 2 pikap ile hazırlıklarını tamamlayan Çankaya Belediyesi soğuk hava ile birlikte oluşacak buzlanmayı önlemek için kullanılacak tuz ve solüsyon stoklamasını da yaptı.

Gece ve gündüz solüsyon

Soğuk havanın etkisiyle geceleri oluşabilecek buzlanmaya karşı 18 araç ve 60 personelle yolları temizleyecek. Araç trafiğine açacak ekipler gündüz de özellikle eğimli bölgelerdeki merdivenli yollar, tretuvar ve yaya yollarında solüsyonla buz çözme çalışması gerçekleştirecek.

4 bin 500 ton buz kullanılacak

Vatandaşların da kullanımı için ilçenin önemli ve eğimli noktalarına konulan tuz çadırı ve tuz varili uygulaması ile yolları buzlanmaya karşı korunacak. Çankaya Belediyesi, karla mücadele çalışmalarında 4 bin 500 ton tuz ile 120 ton solüsyon kullanacak.

Kriz masası 24 saat hizmette

Çankaya Belediyesi, Fen İşleri Müdürlüğü yerleşkesinde yer alan Kriz Masası ile acil durumlarda müdahale edebileceği bir birim de kurdu. Araçların teknik bakımlarının yapılacağı atölyeleri de 24 saat açık tutacak.

İnceleyin:  Bursa Büyükşehir Belediyesi karla mücadele çalışmalarına başladı

Yerel yönetim haberleri arasından kalitesiyle sıyrılan www.ozelkalem.com.tr olarak kaliteli yerel yönetimler son dakika haberleri ile bir tık uzağınızdayız.

Facebook Yorumları