Ana SayfaGündemMehmet Özhaseki ‘yavaş yavaş’ sloganını eleştirdi: “Ne yavaşı 5 bin tane iş...

Mehmet Özhaseki ‘yavaş yavaş’ sloganını eleştirdi: “Ne yavaşı 5 bin tane iş yapılacak”

AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki, CHP Adayı Mansur Yavaş’ın, “Yavaş yavaş” sloganını eleştirdi. Özhaseki, “Ne yavaşı, yapacak 5 bin tane iş var. Koşa koşa yapılacak” dedi.

AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki, seçim çalışmaları çerçevesinde Türkiye Genç İş Adamları Derneği’ni (TÜGİAD) ziyaret etti. Özhaseki, burada açıklamalarda bulundu. Özhaseki, CHP’nin ve DSP’nin yanında Vatan Partisi’nin de Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı çıkardığını anımsattı. Özhaseki, bir tek dün Vatan Partisi adayının projelerini açıkladığını belirterek, “Bir kısmına katılmıyorum ama emek vermiş, helal hoş olsun. DSP adayı açıklamak üzereymiş. DSP adayı da açıklamak üzereymiş. Bakarız ve projeler üzerinden ‘bu doğru’, ‘bu yanlış’ deriz. Ancak CHP’nin adayı, 2 dönemdir aday, daha bir tane proje duymadık. Burası Ankara ya, Anadolu’nun en ücra köşesinde 3 bin, 5 bin nüfuslu yerlerde bizim adaylarımız, partimizin ilkeleri gereği proje açıklıyorlar. ‘Bizim taahhüdümüz’ diyorlar. Ankara’ya geliyoruz, başkente, proje konuşamıyoruz. Ben rakiplerin ulaşımda, yeşil alanda, çevre konusunda ne düşündüğünü öğrenmek istiyorum” dedi.

“Uçak hızıyla yapılacak”

Özhaseki, CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş’ın, “yavaş yavaş” sloganını da eleştirdi. Özhaseki, “Ne yavaşı, 5 bin tane iş yapılacak. Koşa koşa yapılacak. Uçak hızıyla yapılacak. Kimsenin durmaya niyeti yok. Dünya şehirleri almış başını gidiyor. Yavaş, yavaş evde olur. Gider pijama giyersiniz, televizyon karşısına geçersiniz, maç seyredersiniz, keyif yaparsınız. Dışarıda müthiş bir değişim var” diye konuştu.

“Açıkça, yiğitçe söyleyin”

Cumhur İttifakı’na ilişkin değerlendirmelerde bulunan Özhaseki, dertlerinin vatan olduğunu, bayrak olduğunu kaydetti. Özhaseki, “Karşıda bir ittifak var, o ittifakın iki tane gözüken meşru partisi var CHP ve İP. Kimsenin diyecek bir şeyi yok. İki tane resmi parti, ama söyleyemedikleri, utandıkları bir parti var Ankara’da. O da arkalarında duruyor. PKK’nın siyasi uzantısı. Niye söyleyemiyorsunuz? Açıkça, yiğitçe söyleyin. Değilse, çıkın deyin ‘Lanet olsun, bu PKK’nın siyasi uzantısı, biz bunların kan bulaşmış oylarına asla talip değiliz’ deyin. İkisini de söyleyemiyorlar” ifadelerinde bulundu.

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER Açık Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci Açık Origami ile kağıttan mucizeler
Araç çubuğuna atla