İzmir Karşıyaka Belediyesince baştan sona yenilenen Atatürk, Annesi ve Kadın Hakları Anıtı, İngiltere’de “Dünya Ödülü” aldı.

Karşıyaka Belediyesi tarafından baştan sona yenilenen Atatürk, Annesi ve Kadın Hakları Anıtı ile alt kısmında oluşturulan Kadına Saygı Müzesi, İngiltere’de verilen Uluslararası Gayrimenkul Ödülleri kapsamında ‘Çok Amaçlı Kullanım Mekanlarının Geliştirilmesi’ ve ‘Kamu Kullanım Alanlarının Geliştirilmesi’ kategorilerinde‘Dünya Ödülü’nün sahibi oldu.

“Bu gurur hepimizin”

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, ödülü Londra’da aldı. Akpınar, “Atatürk, Annesi ve Kadın Hakları Anıtımız, Avrupa Ödülü’nden sonra, Dünya Ödülü’nün de sahibi oldu. Biz bu projeyi hayata geçirirken, değerli bir iş yaptığımızı biliyorduk. Artık dünya bu güzel ve anlamlı Anıtımızı tanıyor, Kadına Saygı Müzemizi tanıyor. Dünya Ödülü, Karşıyakamıza hayırlı olsun. Ödülü tüm Karşıyakalılar adına aldım. Bu gurur hepimizin” dedi.

Avrupa’dan sonra dünya ödülü

Gayrimenkul Ödülleri, İngiltere’nin başkenti Londra’da, 1995 yılından bu yana veriliyor. Geçtiğimiz ay Avrupa kategorisinde iki büyük ödülün sahibi olan Atatürk, Annesi ve Kadın Hakları Anıtı ile alt kısmında oluşturulan Kadına Saygı Müzesi, bu kez ‘Dünya Ödülü’ne layık görüldü. Finale kalan onlarca ülkeve şehir arasında tek kamu yönetimi olan Karşıyaka Belediyesi, ödüle ulaşarak İzmir’e ve Türkiye’ye yine bir onuru yaşattı.

Yerel yönetim haberleri arasından kalitesiyle sıyrılan www.ozelkalem.com.tr olarak kaliteli yerel yönetimler son dakika haberleri ile bir tık uzağınızdayız.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  ERGUVAN TARİHİ ESERLERE DE YANSIDI