Türk şiirinin en önemli isimlerinden biri olan, Can Yücel, ölüm yıldönümünde Karşıyaka’da anılacak. Karşıyaka Belediyesi Şiir Atölyesi, 13 Ağustos Cumartesi günü, Çarşı Kültür Merkezi’nde usta şairin en güzel şiirleri ile anma programı düzenleyecek.

ÇARŞI KÜLTÜR MERKEZİ’NDE ANILACAK

Türk Şiirinin ölümsüz ismi Can Yücel, aramızdan ayrıldığı 12 Ağustos’un ertesi günü Karşıyaka’da, şiirleriyle anılacak. Karşıyaka Belediyesi Şiir Atölyesi’nin etkinliği 13 Ağustos Cumartesi günü, 14:00’de Çarşı Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek. Etkinlikte konuşmacılar Veysel Çolak, Cevdet Yüceer, Erkan Karakiraz ve Vahdettin Yılmaz, Can Yücel’in insan sevgisi, toplumcu kavrayışı, ironik ve keskin dilini, Türkçe’yi doğal kullanışını ve politik göndermelerini anlatarak, katılımcılara şairi daha yakından tanıma fırsatı sunacak.

“GELECEĞE TAŞIYORUZ”

Anma etkinliğinde, usta şairin şiirleri de okunacak ve hayata bakışını anlatacak slayt gösterisi yapılacak. Etkinlik editörü Veysel Çolak “14 yıldır her ay, düzenli olarak, toplumdan ve insandan yana olan usta şairimizi anıyoruz. Can Yücel’in şiirlerini ve hayata bakış açısını gelecek nesillere taşımak için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.Karsiyaka_canyucel12

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Almanya'nın ilk "gece belediye başkanı" görev başında