Çaycuma Belediyesi meclis toplantısından

Zonguldak’ın Çaycuma İlçe Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, 4 yıl önce belediye bütçesini 17 milyon lirayla devraldıkları anımsatarak, bunu 47 milyon liraya çıkardıklarını vurguladı.

Çaycuma Belediye Meclisi Kasım Ayı İkinci birleşimi, Başkan Bülent Kantarcı yönetimiyle yapıldı. Meclis salonunda yapılan toplantıya, meclis üyeleri ve daire müdürleri katıldı. Kasım ayı birinci oturumunun tutanak özetinin okunup oy birliğiyle kabul edilmesinin ardından komisyondan gelen 2019 yılı mali gelir tarifelerinin görüşülmesiyle ilgili raporu, oy çokluğuyla kabul edildi. İkinci birleşimin son gündem maddesi olan 2019 yılı mali bütçesinin görüşülmesiyle ilgili olarak komisyondan gelen rapor da okundu. 2019 yılı bütçesinin 47 milyon lira olarak kabul edilen komisyonun raporu, oy çokluğuyla onaylandı.

“Hep birlikte tarihe tanıklık ettik”

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, raporun oylanmasının ardından yaptığı konuşmada, son 4 yılda belediye bütçesini önemli ölçüde arttırmayı başardıklarını söyledi. Kantarcı, çok çalışan bir meclis dönemi yaşadıklarını ifade etti. Kantarcı, “Çaycuma Belediyesini 4 yıl önce 17 milyon liralık bütçeyle devraldık. Son yılımıza da 47 milyon lira bütçe ile giriyoruz. En güzeli de bütçemizin gerçekleşme oranı yüzde 100 oldu. Her zaman söylediğim gibi, 2014’den 2019’a kadar, her ne olursa olsun uyum içinde çalışan bir meclis dönemi yaşadık. Ve tarihe tanıklık ettik hep beraber. Ben 2019 bütçesini uygulamak kimlere nasip olur bilmiyorum, üç ayı biz uygulayacağız ama inşallah hayırlı olur. İnşallah Çaycuma Belediyesi için Çaycumalılar için güzel sonuçlara vesile olur. Bu bütçenin hazırlanmasında emeği geçen başta başkan yardımcımız ve mali işler müdürümüz ve personeli,  komisyon üyelerimiz ve belediye meclisimizin değerli üyelerine teşekkür ediyorum. Bütçemiz hayırlı uğurlu olsun diyorum” dedi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Bursa hem borçlarını ödeyecek hem de yeni yatırımlar yapacak