Çevre Hizmetleri Birliği tarafından, birliğe üye Sülümenli Kasabası’nda yaşayan bayanlara “Çevre ve Geri Dönüşüm” konulu eğitim semineri verildi.Çevre Hizmetleri Birliği’ne üye 50 Belediyede ve İl Özel İdaresine bağlı köylerde oluşan katı atıklar Afyonkarahisar Merkez’de yer alan Katı Atık Düzenli Depolama ve Bertaraf Tesisi’nde çevreye olumsuz etkileri giderilerek bertaraf ediliyor. Bu çalışmaların yanı sıra çevrenin korunmasıyla ilgili Birlik hizmet sınırlarında yaşayan vatandaşlara yönelik düzenlenen bilinçlendirme eğitimleri de hız kesmeden devam ediyor.

GELECEK NESİLLERE TEMİZ BİR ÇEVRE BIRAKMALIYIZ”

Bu doğrultuda, Sülümenli Belediye Başkanı İbrahim Eroğul’un talebi üzerine Sülümenli Kasabasında yaşayan bayanlara Çevre Hizmetleri Birliği Çevre Mühendisi Dilek Karaca ve Gültekin Ambalaj Atıkları Toplama ve Ayırma Tesisi Çevre Mühendisi Büşra Arık tarafından “Çevre ve Geri Dönüşüm” konulu eğitim semineri verildi. Eğitimde ambalaj atıklarının ve küllerin diğer ıslak çöplerden ayrı olarak biriktirilmesi, çevrenin korunmasının gelecek nesillere temiz bir çevre bırakılabilmesi için önemli olduğu belirtildi.

Ayrıca mutfak atıklarının düzenli depolanması sonucunda oluşan biyogazlardan 2,2 Mw/saat elektrik enerjisi üretimi ile yaklaşık 9 bin hanenin elektrik sarfiyatının karşılandığı vurgulandı. Elektrik üretimi ile birlikte hava kirliliğine neden olan sera gazlarının bertaraf edildiği vurgulandı. Eğitime katılan bayanlar ve Belediye Başkanı İbrahim Eroğul yapılan eğitimin faydalı olduğunu dile getirerek Birlik Müdürü Ercan Özcan’a ve personeline teşekkür etti.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  İstanbul Büyükşehir Belediyesinden Ahşap Eğitim Atölyesi daveti