19 bin gence 19 bin Nutuk ozelkalem.com .tr
19 bin gence 19 bin Nutuk ozelkalem.com .tr
19-bin-gence-19-bin-Nutuk- ozelkalem.com.tr
19-bin-gence-19-bin-Nutuk- ozelkalem.com.tr

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 19 Mayıs hatırası olarak  19 İlçede 19 bin gence 19 bin Nutuk hediye edildi. İZELMAN tarafından basımı yapılan kitaplar, gençlere  Türk Bayrağı ile birlikte dağıtıldı.

Bu yıl 101. yılı kutlanan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri yaşanan koronavirüs salgını nedeni ile alanlarda yapılamıyor. Etkinlikler alanlarda toplu olarak kutlanamasa da aynı coşku ve heyecanı evlerde yaşatabilmek için İzmir Büyükşehir Belediyesi  İzmir’in merkez dışındaki ilçelerinde yaşayan gençlere Nutuk hediye etti. İZELMAN A.Ş. Genel Müdürlüğü’nün bastırdığı kitaplar, Büyükşehir Yerel Hizmet Birimleri tarafından 19 Mayıs hatırası olarak İzmir’in merkez dışındaki 19 ilçesinde 19 bin gence Türk Bayrağı ile birlikte dağıtıldı.

19 bin gence 19 bin Nutuk ozelkalem.com .tr
-19-bin-gence-19-bin-Nutuk ozelkalem.com.tr

Önsözde Türkan Saylan’ın, arka kapakta ise Tunç Soyer’in mesajları yer alıyor.

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Kurucu Başkanı Türkan Saylan’ın önsözüyle bu 19 Mayıs’a özel olarak hazırlanan Nutuk’un arka kapağında İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in gençlere mektubu bulunuyor. Nutuk günümüz Türkçesi kullanılarak ÇYDD’nin önceki dönem Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Gülsün Kaya tarafından yeniden yayına hazırlandı.

Nutuk’la birlikte gençlere Türk bayrağı da dağıtıldı.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Geleceğin orkestra şefleri Karşıyaka’da yetişiyor