Tunceli’nin Hozat Belediye Başkanı Celaleddin Polat, atletli fotoğraf ve görüntülerini, sosyal medya hesabından paylaşarak, “Atletli Hozat Halkından ülkeme selam” yazdı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım’ın da eleştiri konusu yaptığı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun atletli fotoğrafı tartışması sürüyor. Hozat ilçesinin CHP’li Belediye Başkanı Celaleddin Polat da, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımlarla bu tartışmaya katıldı. Belediye binası önünde bazı vatandaşlarla atletli
olarak kahvaltı yapan Başkan Polat, daha sonra yine atletli olarak ilçe halkı ve belediye çalışanlarıyla birlikte kırsal alanda devam eden orman yangınlarını söndürme çalışmalarına katıldı.

CHP’li Başkan Celaleddin Polat, kahvaltı ve orman yangının söndürme çalışmaları sırasında çekilen fotoğraf ve görüntüleri de facebook ve twitterdeki kişisel sayfalarından, takipçileriyle paylaştı.

“Yangını atletle sürdüreceğiz”

Paylaşımında, orman yangınlarına da dikkat çeken Başkan Polat, yangın söndürme çalışmasından önce, kendisi gibi atletli 5 kişiye hitaben yaptığı konuşma da yer aldı. Polat’ın videoda, “Buraya günlerdir yanan ormanı söndürmeye geldik. Atletle söndüreceğiz. Bu atletler ormanlarımızın yandığı gündemini saptırmaz. Gündemi orman yangınları mı acaba atlet mi belirleyecek? Bunu da göreceğiz. Günlerdir burada mücadele ettiğiniz için teşekkür ederim. Ormanlar bizim ciğerimizdir. Ha insanlar katledildi ha ormanlar katledildi. Biz bir kaç gündür orman yangınını söndürmek için elimizden geleni yapıyoruz. 4 kez de mayın patladı. Önce duyarlılık göstermeyip bizimle gelmeyen vatandaşlarımıza, bir de uzak durup facebookta ahkam kesenlere, artı ülkenin bu kadar gündemi varken, insanlar ölürken, ormanlar yanarken, ülkenin gündemini atletle meşgul edenlere de sözümüz. Bir bakalım nasıl söndüreceğiz onun da planını yapalım” dediği duyuluyor.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Gebze'ye dev spor kompleksi