İstanbul Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında, görevli polis memurlarına darp ve hakaret iddiaları üzerine soruşturma açıldı.

Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı, Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve yanındakilerin Gürpınar Polis Merkezi’ne giderek, buradaki görevli polislere saldırdıkları ve hakaret ettiklerine dair iddiaların Akşam Gazetesi’nde yer alması üzerine soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında, belediye başkanı da dahil olayın taraflarının ifadeye çağrılabileceği belirtildi.

Söz konusu gazete haberine göre, Belediye Başkanı İmamoğlu, Gürpınar Sosyal Tesisleri işletmecisini çıkarmak istedi. Bunun üzerine belediye çalışanı ile işletmeciler arasında tartışma çıktı. Taraflar daha sonra polis merkezine gitti. Taraflar, ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldı. Bunu öğrenen İmamoğlu, özel kalem müdürü, zabıta ve korumaları ile Gürpınar Polis Merkezi’ne gitti. İmamoğlu ve beraberindekiler, polisleri tartaklayarak hakaret etti. Soruşturma, söz konusu iddialar üzerine başlatıldı.

Beylikdüzü Belediyesinden yapılan açıklamada ise söz konusu haberin gerçeği yansıtmadığı savunulmuştu.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Belediye Başkanı Fatma Şahin, 4 yılını anlattı