CihanbeyliBelediyesi, trafik kurallarını genç nesillere aşılamak amacıyla hayata geçireceği ‘Çocuk Trafik Eğitim Parkı ve Go Kart’ yapımı çalışmalarına başladı.

trafik-park-4

Belediye Başkanı Mehmet Kale, Trafik Eğitim Parkı ve Go Kart’ın yapılacağı alanda incelemelerde bulundu.Kent Park alanındaki,kompleksi tamamlayacak olan projelerden biride Trafik eğitim parkı olacak.İçerisinde Go Kart Pisti’ninde bulunduğu alanda trafik eğitiminin verileceği alanlarda bulunacak.Yaklaşık 22.000 metrekarelik alanda hayat bulacak bu projeye en kısa zamanda başlanması planlanıyor.Proje ьzerinde çalışmaları inceleyen Başkan Kale, parkın çocuklara trafik eğitimi bilincini aşılama konusunda цnemli bir proje olduğunu belirterek, “Her yıl binlerce vatandaşımız trafik kazalarında hayatlarını yitiriyor. Bu sebeple, çocuklarımıza trafik bilincini yerleştirmek için Çocuk Trafik Eğitim Parkı projemizin yapımına başlayacağız.Trafikle ilgili hiç bilgi sahibi olmayan miniklerimiz, parka bir ucundan girip diğer ucundan çıkana kadar, hayatı boyunca kendisine lazım olacak birçok bilgiyi bu parkta цğrenebilecek. Çocuklarımızın kьçьk yaşta trafik kurallarını цğrenmelerine katkıda bulunacak olan bu projeyi en kısa zamanda tamamlayarak trafik eğitim parkını çocuklarımızın hizmetine sunacağız.”dedi.

Verilen trafik eğitimleriyle kazaların daha da azalacağına inandıklarını ifade eden Başkan Kale, ” Gelecek nesillerin kentsel ve sosyal yaşantı içinde karşı karşıya kalacakları durumları küçük yaşlarda tecrübe etmeleri ve eğitim almaları için farklı uygulama alanları yaratıyoruz. Bu parkta bunlardan birisi. Bu alanda çocuklarımıza hem trafik eğitimi verecek hem de sosyal yaşantıya hazırlayacağız. Nüfusun artmasıyla birlikte trafik daha da yoğunlaştı. Biz trafik eğitimi almayan çocuğumuzun kalmaması için bu pisti hazırladık. Pistin içerisinde akülü arabalar, döner, ışıklı, ışıksız kavşaklar, yaya geçitleri,trafik levhaları,sinyalizasyon, yer alacak. Aynı zamanda pistin farklı noktalarında trafikte yer alan bütün kuralların levhalarını hazırlayarak çocuklarımızın hizmetine sunacağız.Park içerisinde Go Kart Pisti de yer alacak şimdiden Cihanbeylili hemşehrilerime hayırlı olsun diliyorum.”dedi

Facebook Yorumları
İnceleyin:   Ailemi Seviyorum Projesi Hamilelik Okulu Mezun Anneleri Mutlu