Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin 2023 vizyonunda Bursa’yı çok önemli görevler beklediğini belirterek, kentin sıradan bir şehir olmadığını kaydetti.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bursa’da önce Fatih Sultan Mehmet (FSM) Bulvarı hastane alanında vatandaşlara hitap ederek birlik mesajları verdi. Erdoğan, ardından Tofaş Spor Salonu’nda AK Parti Bursa İl Kadın Kolları Kongresi’ne katıldı. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, kongre konuşması sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Bursa’nın simgesi çini tabak hediye etti. Bursa’nın bugün tarihi bir gün yaşadığını belirten Başkan Aktaş, ziyaretlerinden dolayı da Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür etti.

“Bursa, sıradan bir şehir değil”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bursa’nın değerlerini vurguladığı konuşmasında, “En önemli sanayi, ticaret, tarım, turizm ve eğitim şehirlerinden ve maziden atiye kurduğumuz köprünün kilit taşlarından biri olan Bursa’yı şaha kaldırmadan dinlenmek yok. Türkiye’nin 2023 vizyonunda Bursa’yı çok önemli görevler bekliyor. Şefkatli bir ana yüreği gibi herkesi kucaklayan bu şehir kendisine yapılan her yatırıma değer veriyor. Üretim kapasitesinden gelen gücüyle Bursa’nın önünde kullanılmayı bekleyen bir potansiyel var. Bursa, sıradan bir şehir değil. Uludağ gibi bir turizm markasının bile hala hakkıyla değerlendirilmemiş olduğunu düşünüyorum. Bunun için ‘Dört Mevsim Uludağ’ projesini önemsiyorum” dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bursa’da yapılan yatırım başlıklarından örnekler de verdiği konuşmasında, 32 katrilyon TL’lik yatırım yapak bu konuda önemli bir altyapı oluşturulduğunu, eğitimde 8 bine yakın derslik kazandırıldığını anlattı.

“Bursa, ulaşımı en rahat illerinden biri haline gelecek”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bursa’nın 200 kilometre olan bölünmüş yolu olduğunu ve ulaşım hatlarına 332 kilometre daha ilave edilerek bölünmüş yol uzunluğunun 532 kilometreye çıkarıldığını kaydetti. Erdoğan, “İstanbul – Bursa – İzmir otoyolu ile şehrimize bir adım mesafesinde yaklaşacağız. Osmangazi Köprüsü bu otobanın en önemli yollarından geçen noktada. Ben de artık Bursa’ya uzak değilim, bir İstanbullu olarak komşuyum… Zira İstanbul – Bursa 1 saat. Güzelliklerine doyum olmaz her taraf yemyeşil… İstanbul’dan basıyor tarih ve yeşille Bursa’ya ulaşıyorsun… Öte yandan İzmir’e de 2,5 saatte ulaşacağız. Bursa, Türkiye’nin tüm hızlı ten hatlarına bağlanarak ulaşımı en rahat illerinden biri haline gelecek” diye konuştu.

İnceleyin:  İnegöl Belediyesi, halk otobüsü filosunu yeniledi

“Deprem riski sebebiyle Gemlik’in dönüştürülmesi projesinin de süratle gerçekleştirilmesi gerekiyor” diyen Erdoğan, şu ana kadar 400 bin da arazinin sulamaya açıldığını belirterek, “Önümüzdeki dönemde bu yatırımları artırarak sürdüreceğiz. 2019 yılı bu hizmetlerin hazırlık dönemidir. Biz Bursa’da aynen yolumuza devam edeceğiz” dedi.

Facebook Yorumları