Ana SayfaGündemCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Bayrampaşa’da vatandaşlara seslendi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Bayrampaşa’da vatandaşlara seslendi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan belediye başkanlığı seçimleri için terör baronlarının kampanya yürüttüğünü belirtti., İllerimizi, ilçelerimizi yönetecek belediye başkanlarının kim olacağı terör örgütlerini yakından ilgilendirdiğine, meselenin sadece belediye başkan seçimlerinin değil, altında yatan başka bir şeyler daha olabileceğine dair açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bayrampaşa’da vatandaşlara seslendi. Millet ittifakını eleştirdiği konuşmalarda bulundu. İçerisinde olan kişilerin, Millet ittifakını kurabilecek akla ve beceriye sahip olmadıklarına dikkat çeken belirten Erdoğan, “O kadar maharetli olsalar bugüne kadar milletimizin gönlüne girmeyi başarırlardı. CHP başındaki zat 9 seçimdir partisinin başında. 9’unu da kaybetti. HDP derseniz sırtını Kandil’e dayamış. Kandil’deki patronlarından emir almadan kılını kıpırdatamaz. Hanımefendi 15 Temmuz öncesi Tüm Türkiye’yi ‘yurtta sulh diyerek’, ‘yaz gelecek başbakan olacağım’ diyerek dolaştı. Arkasında 15 Temmuz darbecileri çıktı.” diye konuştu.

“Rastgele bir aday göstermedik”

AK Parti kendini belediyecilikte kanıtlamış ve oradan ülke yönetimine gelmiş bir kadroya sahip olduğunu söyleyen Erdoğan, “Ben Bayrampaşa’yı iyi tanırım. Diğerlerinin hiçbiri Bayrampaşa’yı tanımaz. Gençlik yıllarım buralarda siyaset yaparak geçti. Futbol oynadığım dönemlerden tutun siyaset dönemlerime kadar Bayrampaşa ile sıcak ilişkilerim oldu. Şu anda Bayrampaşa’ya bu dönem yeniden aday gösterdiğimiz Atila Aydıner kardeşim ile yol arkadaşlığımız bundan 35 yıl öncesine dayanıyor. Rastgele buraya bir aday göndermedik” ifadelerinde bulundu.

“İntikam mı alacaksın”

Terör baronlarının kampanya yürüttüğünü, belediye başkanlığı için eylemler içinde olduğunu dile getiren Erdoğan, “Karşımıza birileri çıkıp ‘Rövanş alacağız’, ‘İntikam’ diyor. Ne intikamı. 15 Temmuz’un intikamını mı alacaksın. Darbecileri indirdik diye mi intikam alacaksın. Şimdi işin rengi değişti. Şehirlerimizin belediye başkanlığı seçimi için terör baronları niye kampanya yürütüyor. İllerimizi, ilçelerimizi yönetecek belediye başkanlarının kim olacağı terör örgütlerini niye yakından ilgilendiriyor. Demek ki mesele sadece belediye başkanları meselesi değil. Burada işin altında başka şeyler var. Belediyecilik konusunda biz rakip tanımıyoruz” şeklinde açıklamalarda bulundu.

“Hizmetler ile ilgili rekabetten asla kaçmayız”

Erdoğan, Türkiye’nin terörle mücadelesine de dikkat çeken açıklamalarda bulundu. “Bu ülkede malum PKK ve uzantıları var. O günden bu güne derslerini aldılar. FETÖ’cüler yakalananlar cezaevinde. PKK ve güdümlüleri hepsi kaçıyor. Bunları Cudi’e gömdük, Gabar’da gömdük, Tendürek’te gömdük, Kandil’de gömüyoruz. İşte lider kadroyu geçenlerde Kuzey Irak’ta vurduk. En tepe adamları komada kıvranıyor. Siz bize böyle bir emir verdiniz, bu emrin gereğini yerine getiriyoruz.” ifadelerini dile getiren Erdoğan, belediyecilik ile ilgili hizmetlerde hep rekabet halinde olacaklarına dair şu cümleleri dile getirdi: ” Belediye hizmetleri ile ilgili rekabetten asla kaçmayız. Meseleyi Türkiye’nin geleceği ile ilgili karar noktasına getiren biz değiliz. Sözleri ve eylemleri ile karşımızdakiler. Seçim sonuçları belli olmadan medyada milleti tehdit etmeye, taciz etmeye başladılar. Bu azgınlığı milletim cevapsız bırakır mı. Yarın mutlaka sandıklara gitmeli oyumuzu kullanmalıyız” 

“Ondan başkan olur mu”

Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İmamoğlu üzerinden CHP lideri Kılıçdaroğlu’na eleştirilerde bulundu. “Ondan İstanbul’a büyükşehir belediye başkanı olur mu.”diye konuşan Erdoğan çekirdekten geldiğine dair vurgu yaptı. Erodoğan, Bay Kemal’e göre olur. Bay Kemal’i zorlayan birisi olmaması lazım. O koltuğu sağlam tutma gayretinde. Bizim öyle bir derdimiz yok. Biz bu yola 40 yıl siyaset içinde girdik. Çekirdekten geldik. Siz İstanbul’da da bu kardeşinizi seçtiniz, Başbakan ve Cumhurbaşkanı yaptınız. O ise kasetle geldi. Bayrampaşa Belediye Başkanı olarak Atila Aydıner kardeşim, Büyükşehir’de Binali kardeşimiz, Ankara’da da ben. Üçümüz el ele vereceğiz Bayrampaşa ve İstanbul’u daha ileri hedeflere ulaştıracağız” dedi.

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER Açık Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci Açık Origami ile kağıttan mucizeler
Araç çubuğuna atla