Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan ve Cunda Adasını ana karaya bağlayacak olan dolgu yolun yerini alacak köprüde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Köprü inşaatında incelemelerde bulunan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, inşaatı yapan firmanın yetkililerinden bilgi aldı. Uğur’a inceleme gezisinde Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren, AK Parti İl Başkanı Dinçer Orkan ve AK Parti Ayvalık İlçe Başkanı Hakan Kayaalp eşlik etti. Başkan Uğur, köprü inşaatında çalışan işçilerle sohbet ederek kolaylıklar diledi.

İnceleme gezisi sonrası gazetecilere açıklamalarda bulunan Başkan Uğur, köprü inşaatının zeminin sağlam olmaması nedeniyle hedeflenen tarihten sonra hizmete gireceğini açıkladı. Köprüyü bu yıl içerisinde tamamlayacaklarını ifade eden Uğur, “Sağlam zemini buluncaya kadar fore kazıkları çakmaya devam ettik. Köprümüzün kemerleri ortaya çıkıyor. İnşallah bu içerisinde köprümüz tamamlanarak hizmete girecek. Cunda köprümüz sayesinde denizimiz pırıl pırıl olacak” diye konuştu.

UĞUR: “AYVALIK’I DÜNYA MARKASI YAPMAK İSTİYORUZ”

Gazetecilerin ‘Ayvalıkla ilgili ne gibi planlarınız var?” şeklindeki sorularını yanıtlayan Başkan Uğur şöyle konuştu: “Hedefimiz Ayvalık’ı dünya markası yapmak. İnşallah buraya kruvazör limanını kurmak istiyoruz. Cunda köprüsünün sağ ve soluna yat limanları yapmayı planlıyoruz. Tuzla bölgesinde de bir yat limanı projemiz var. Çevresi temiz, havası temiz, denizi temiz, suyu akan, körfezi tertemiz olan bir Ayvalık’ı vaat ediyoruz Ayvalıklılara. Köprüyü de yaparken Ayvalıklılara sorduk nasıl istiyorsunuz diye. 12 bin Ayvalıklı oy kullandı. Yüzde 65’si taş köprü istediğini belirtti. Bizde projemizi ona göre yaptık. Bu yıl içerisinde de köprümüz hizmete girecek.”cunda-koprusu-7-03ad507a-1cd7-4c18-991c-9f68f3661ea0

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Büyükşehirden Yunusemre ulaşımına 43 yeni araç