Nevşehir Belediye Başkanı Atilla Seçen

Nevşehir Belediye Başkanı Atilla Seçen, kentin il oluşunun 64’üncü yıldönümü nedeniyle mesaj yayımladı. Seçen, Nevşehir’in, son yıllarda sürdürülen yatırımlarla önemli cazibe merkezlerinden biri haline geldiğini belirtti.

Belediye Başkanı Atilla Seçen, Nevşehir’in Bakanlar Kurulu kararı ile 20 Temmuz 1954 tarihinde il oluşunun 64. yılı nedeniyle bir mesaj yayımladı. Seçen, Nevşehir’in Türkiye’nin dış dünyaya açılan en önemli kapılarından biri olan Kapadokya bölgesine ana merkezlik yaptığını belirtti. Seçen, Nevşehir’in, kararlı bir şekilde gelişim süreci içerisinde hak ettiği yerini alabilmesi için çaba harcadıklarını kaydetti.

Seçen, “Birlik ve beraberlik içerisinde aşamayacağımız hiçbir engel göremiyorum. Nevşehir, 10 bin yıllık tarihi gelişim sürecinde bir çok medeniyetin barındığı bir büyük uygarlık merkezi olan Kapadokya bölgesinin merkezi. Nevşehir, 16 yıllık süreçte birbiri ardına yapılan yatırımlarla, sadece turizm sektöründe değil, tarım, ticaret ve sanayi de potansiyel bir güce ulaşmıştır. Nevşehir, Türkiye’de 21. yüzyılın en hızlı gelişim içerisinde olan ve büyüyen kentleri arasındadır. Ve hak ettiği yeri kısa bir süre içerisinde alacaktır. Nevşehir Belediyesinin de öncülüğünde ortaya konulan bu hızlı ve planlı gelişim çabalarıyla kent, bölgesinde ve ülke genelinde önemli cazibe merkezlerinden biri haline gelecektir. Halkımız ve sivil toplum teşkilatlarıyla kısa sürede gönül bağı oluşturduk. Bununla dün olduğu gibi bu gün ve yarın da halkımızın hizmetkarlığına sarsılmaz bir inançla devam edeceğiz” dedi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Çin'in Tongchuan Belediyesi Başkan Seçen'i ziyaret etti