Nevşehir Belediyesinin, 6 mahalleyi ilgilendiren ve 300 bin metrekarelik bir alanda uygulayacağı 2’nci Kentsel Dönüşüm Projesi tamamlandı.

Nevşehir Belediyesi, Kale ve Etrafı Kentsel Dönüşüm Projesini tamamlamıştı. Belediye, Karasoku Mahallesi’ni de kapsayan 6 mahalleyi ilgilendiren 300 bin metrekarelik bir alanda uygulayacağı 2. Kentsel dönüşüm projesi de tamamlandı. Nevşehir Belediye Başkanı Atilla Seçen, proje müellifi Ahmet Kaya’yı makamında kabul ederek görüştü. Görüşmede, projeye ilişkin bilgi alışverişinde de bulunuldu.

Bu proje ile bir dönem Nevşehir’in merkezi olma özelliğini taşıyan bölgenin, kentin geleneksel mimari üslubunu yansıtan doku ile uyumlu bir şekilde yeniden şehrin ana merkezi olması hedefleniyor. Proje ile ticaret, konut, yeşil alan, otopark ve sosyal donatı alanlarının yanı sıra taşıt trafiğinden arınmış yaya öncelikli bir tasarım anlayışı değerlendirilecek.

Proje ile bölgedeki özellikle Erken Cumhuriyet Dönemi tescilli kültürel varlıklarının restorasyonun da yapılmasının planlanıyor.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Korkuteli'nde 'afetzedeler' için ilk imzalar atıldı: Evini yapana yardım edilecek