Ana SayfaÇevreKartal Belediyesi yüzde 100 elektrikli otomobille hizmet ediyor

Kartal Belediyesi yüzde 100 elektrikli otomobille hizmet ediyor

İstanbul’un Kartal Belediyesi, çevre ve doğa dostu projelerine bir yenisini daha kattı. Belediyenin Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, çalışmalarını artık yüzde 100 elektrikli otomobille yapacak.

Kartal Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, bundan sonraki çalışmalarını bünyesine kattığı yüzde 100 elektrikli otomobille yürütmek için adım attı. Çevre çalışmalarını elektrikli araçla yapacak olan Kartal Belediyesi için elektrikli otomobili tahsis eden otomobil firması, belediye önüne bir de şarj dolum istasyonu kurdu.

“Herhangi bir zararlı gaz yok”

Vatandaşların da oldukça ilgi gösterdiği elektrikli otomobil ile alakalı Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Hüseyin Tozkoparan da Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Dr. Dilek Kars’tan bilgi aldı. Kars, “İleride tüm yaşam alanlarımıza dahil olacak bu teknolojik gelişmeleri, doğa dostu belediyecilik anlayışımızla şimdiden Kartallı vatandaşlarımız için hizmete sunduk. Çevre Müdürlüğü ile alakalı tüm çalışmalar, görmüş olduğunuz yüzde 100 elektrikli otomobille yapılacak. Bu aracın en çarpıcı özelliği karbon salınımının olmamasıdır. Yani doğaya karışan herhangi zararlı gaz bu araçta yoktur” dedi.

“Maliyeti düşürmesi de avantaj”

Aracın, ulaştırmadan kaynaklanan maliyeti düşürmesinin de avantaj olduğunu anlatan Kars, “Çevre dostu otomobilimizin diğer özellikleri arasında; gürültü kirliliğini azaltması, petrol ve türevi ürünlerin ulaşım sektörü dışında daha yaygın ve ucuza arzının sağlanması, hayat kalitesinin yükseltilmesi, ulaşımın daha güvenli hale gelmesi gibi pek çok fayda yer alıyor” diye konuştu.

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER on Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci on Origami ile kağıttan mucizeler