Kartal Belediyesi Sanat Akademisi, kayıt olacak öğrencilerin belirleneceği yetenek sınavıyla birlikte kapılarını açtı. Sınavda, 6-15 yaş arası çocuklar yeteneklerini sergiledi.

İstanbul’un Kartal Belediyesi, önemli bir çalışmaya daha imza attı. Belediye geleceğin sanatçılarını yetiştirmek için Kartal Belediyesi Sanat Akademisi kurdu. Akademi, yetenek sınavıyla kapılarını açtı. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Piyano Ana Sanat Dalı Başkanı Prof. Cana Gürmen ve usta kemancı, akademisyen ve besteci Prof. Cihat Aşkın’ın danışmanlığında hayata geçen Kartal Belediyesi Sanat Akademisine girmek isteyen 6-15 yaş arası çocuklar yeteneklerini sergiledi. Akademide sınıfları gezen Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, yeteneklerini sergileyen öğrencileri dikkatle izledi.

Akademi hakkında bilgi veren Başkan Öz, “Kartal’ın ileriye dönük ne olacağını kararlaştırdığımızda 4 ana unsurumuz vardı. Arkeoloji, ekoloji, teknoloji ve sanat. Bugün sanatın bir bölümünü de hayata geçirmiş oluyoruz. Kültür Müdürlüğümüzün bünyesinde Kartal Sanat Akademisi bugün yoluna başlamış oldu. Uzun bir yol. Felsefe, sanat düşünceyi gerektiren ve getiren unsurlar. Düşünce olmadan sorgulama olmaz. Sorgulama olmadan da özgür birey olmaz. Kartal’da ciddi bir sanat hareketi bundan sonra da artarak devam edecek” diye konuştu.

Akademiye kabul edilecek öğrenciler; piyano, keman, perküsyon, çello, flüt ve müzik teorisi konularında kapsamlı bir eğitim alma fırsatı yakalayacak.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Kartal'da 'Enerji Tasarrufu Haftası' etkinliği