Özelkalem “Geleceğe Gülümse” projesi, 3 yılda 1000’den fazla gence ulaştı.

2015 yılında başlatılan “Geleceğe Gülümse” projesi Kartal Belediyesi ve Burak Bora Anadolu Lisesi Mezunlar Derneği’nin fırsat eşitliği yaratmak amacıyla başlatıldı. “Geleceğe Gülümse” projesi, 3 yılda 1000’den fazla gence ulaştı.

Kartal Belediyesi, Burak Bora Anadolu Lisesi’nin mezunlar derneği ve derneğe kurulduğu günden bu zamana kadar tüm projelerine destek olan Kartal Belediyesi Destek Hizmetleri ve İşletme İştirakler Müdürlüğü, fırsat eşitliği yaratmak amacıyla Türkiye’nin 7 bölgesindeki ihtiyaç sahibi okullara ve öğrencilere ulaşmaya devam ediyor. Aynı liseden mezun olmuş gönüllüler de projeye destek veriyor. Çevre bilinci, kitap okumanın önemi gibi içeriklerin olduğu programları, kilometrelerce uzaktaki öğrencilere ulaştırılıyor.

Proje kapsamında şimdiye dek, Bartın, Yozgat, Çorum, Bayburt, Çanakkale ve Elazığ’da bulunan köy okullarına bizzat giden 50 gönüllü genç, her okula; 3000 kitap hacminden daha büyük bir kütüphane, bir sanat atölyesi, bir fen odası ve bir Makerspace (Bilgisayar Kodlama Atölyesi) kurdu. Gönüllü ekip; bölgelerdeki bütün çocukların giyim, kırtasiye gibi ihtiyaçlarını da gideriyor. Kartal Belediyesi de bu sosyal sorumluluk projesi yolculuğu boyunca derneğe aralarında lojistiğin de bulunduğu birçok desteği sağlıyor. Konuyla alakalı dernek üyeleri; Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz başta olmak üzere Destek Hizmetleri ve İşletme İştirakler Müdürü Cem Çetin ile tüm personele her projelerinde gösterdikleri destek ve ilgilerinden dolayı teşekkür etti.

Burak Bora Anadolu Lisesi Mezunları

Seramik sanatçısı Ülkü Bora’nın genç yaşta aramızdan ayrılan oğlu Burak Bora adına yaptırdığı ve İstanbul’un en iyi 10 okulundan biri olan lisenin mezunları arasındaki iletişimi arttırmak için 2012 yılında kurulan dernek; 6. yılı itibariyle 800’ü aşmış üye sayısı ve genişleyen bağlantı ağıyla ülkenin en büyük mezunlar derneklerinden biridir. Kariyer anlamında başarılı olmuş mezunları ile daha genç mezunları arasında köprü görevi görmekte, her yıl onlarca sosyal ve akademik etkinlikte mezunları buluşturmaktadır. Derneğin, sosyal sorumluluk alanındaki fikri olan “Geleceğe Gülümse” 3 yılın ardından çığ gibi büyüyerek çalışmalarına devam etmektedir.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Başkan Filiz Ulusoy, 16 ay 20 gün hapis cezasına çarptırıldı