Özelkalem Çevre ekipleri, okulların ilk döneminde 16 okul 112 şubede 1750 öğrenciye ulaştı.

Fethiye Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nün, Çevre Koruma konulu eğitimleri 2018-2019 eğitim ve öğretim yılının ilk döneminde başladı. Ekipler, okulların ilk döneminde 16 okul 112 şubede 1750 öğrenciye ulaştı. Eğitimlerin yıl sonuna kadar sürmesi planlanıyor. Bu eğitimlerle 32 okulda 186 şubeye, 3 bin 758 öğrenciye eğitim verilmesi bekleniyor.

Selver Hatice Kabak, eğitimlerin 10 senedir sürdüğünü belirterek, çocuklara çevre bilincinin aşılandığı ifade etti. Öğrencilere çevreyi korumanın önemi, geri dönüştürülebilir atıkların nasıl geri dönüştüğü ve bizlere ne gibi görevler düştüğünü anlatmaya çalıştıklarını ifade etti. Hatice Kabak,” Belirlenen okullarda eğitimlerimizin bu yılki programının 1. dönemini tamamladık. Eğitimlerimiz 2. dönemde de farklı ilkokullarımızda devam edecektir” diye konuştu.

Çevre Mühendis Kabak konuşmasına şöyle devam etti; “Kararlılıkla yürüttüğümüz çevresel etkinliklerimizde ve eğitimlerimizde çocuklarımız hep önceliğimiz oldu. Çevreyi korumayı, atıkları, ayrı toplanırsa faydalarını öğretip, ebeveynlerinin bize çocuklar sayesinde ulaştığı bir noktaya geldik. Programımız dışında bizlere talepte bulunan biri lise ikisi anaokulu olmak üzere üç okulda da çevresel eğitimler verdik. Eğitim talepleri bizleri çok mutlu ediyor çünkü öğretmenlerin ve öğrencilerin bu konulara istekli ve öğrenmeye açık oldukları anlaşılıyor’’ dedi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Engelli memur adaylarına eğitim desteği