Özelkalem Kardeş belediye Tuzlukçu’ya oyun grubu ve spor aletleri hibe edildi.

Çiğli Belediyesi tarafından, kardeş belediye olan Konya’nın Tuzlukçu ilçesine, parklara konulmak üzere çocuk oyun malzemeleri ile spor aletleri gönderildi.

Ülkenin çeşitli illerinden kardeş edindiği şehirlerle bağlarını sıkı tutan Çiğli Belediyesi, kardeşlik ilişkilerini güçlendirmek ve dayanışmayı teşvik etme amacıyla, kardeş belediyelere destek olmaya devam ediyor. Konya’nın Tuzlukçu ilçesine geçtiğimiz yıl ekskavatör bağışı yapan Çiğli Belediyesi bu sefer çocuk ve kadınlar için destekte bulundu. Tuzlukçu ilçesinde ikamet eden kadın ve çocuklar için parklarda kullanılmak üzere oyun malzemeleri ile spor aletleri gönderildi. Gönderilen malzemeler arasında oyun grubu, çiftli salıncak, tahterevalli, 1 takım spor aleti ile 10 adet bank ve 10 adet çöp kovası bulunuyor.

Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan, görevde olduğu zaman boyunca imkanları sınırlı olan kardeş belediyelere dayanak olmaya önem verdiklerini belirtti. Başkan Hasan Arslan, düşük gelirli belediyelere katkı sunmak ve dayanışmayı teşvik etmek amacıyla Türkiye’nin hemen her bölgesinde bulunan kardeş belediyelere araç ve malzeme gönderdiklerini ifade etti.  Başkan Hasan Arslan şöyle konuştu: “Maddi imkansızlıklar içinde hizmet üretmeye çalışan kardeş belediyemiz Tuzlukçu’ya daha önce hafriyat işlerinde kullanılmak üzere ekskavatör göndermiştik. Şimdi de parklar için malzeme yolladık. Belediyeler arası desteğin çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Destek olmaya devam edeceğiz” diye konuştu. https://www.ozelkalem.com.tr/

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Sakarya Büyükşehir Belediyesi sokak hayvanlarını yerinde besleyecek