Özelkalem Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, vatandaşlarla bir araya gelmeye devam ediyor.

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, vatandaşlarla bir araya gelmeye devam ediyor. Daha önce Sevinç, Ağapınar, Orhangazi, Yenikent ve Göztepe Mahallelerinde vatandaşlarla buluşan Başkan Kurt, son olarak Çankaya’da vatandaşlarla bir araya geldi.

Vatandaşlarla güncel siyasetten, ekonomik krize kadar çeşitli konularda sohbet eden Başkan Kurt, onların sıkıntılarını ve isteklerini dinleyerek notlar aldı. Türkiye’nin büyük bir ekonomik darboğazın sıkıntısını çektiğini ifade eden Başkan Kurt, işsizlik, üretimsizlik, dışa bağımlı ekonomik sistem gibi birçok nedenin Türkiye’yi bu duruma getirdiğini belirtti. “17 senedir istediği gibi karar veren bir hükümet olmasına rağmen bu işi beceremediler” diye konuşan Başkan Kurt, fabrikaların ham maddelerinin de yurt dışından geldiğini söyledi. İhracatın bile ithalata bağlı olduğuna dikkat çekti, bu sistemin yanlış olduğunu belirtti. Başkan Kurt, bu sebeple de Dolar ve Euro’nun durdurulamadığını kaydetti.

Başkan Kazım Kurt tüm bu sıkıntılara karşın kamu kaynaklarını doğru kullanarak kaliteli ve modern işlere imza attıklarını dile getirdi. Başkan Kazım Kurt, Odunpazarı Belediyesi ve Tepebaşı Belediyesi’nin İnsani Gelişme Vakfı’nın yaptığı çalışmalarda en yüksek gelişmişlik düzeyine sahip 20 belediye arasında olduğunun altını çizdi.


Başkan Kurt, Çankaya’da spor alanı olarak görülen bir arazi olduğunu, buraya Odunpazarı Belediyesi olarak spor kompleksi yapmak istediklerini belirtti. Başkan Kurt, “Planımız, programımız hazırdı. Ne yazık ki hazineden arsanın tahsisini alamadık. Bu bölgede büyük bir spor kompleksi yapacaktık. Önümüzdeki dönem bunda ısrar edeceğiz. Bir tek imza atılması yeterli olacak. Biz de kararlı bir şekilde mücadeleyi sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Akçaray, Berlin’de görücüye çıktı