Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Eski Dekanı Prof. Dr. Cevat Geray, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Ankara Üniversitesi (A.Ü.) Siyasal Bilgiler Fakültesi (SBF) Eski Dekanı Prof. Dr. Cevat Geray, tedavi gördüğü Ankara Üniversitesi Kalp Merkezi’nde 88 yaşında yaşamını yitirdi. Geray, 1977-1982’de Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde Dekanlık görevinde bulunmuştu.

1968’den bu yana A.Ü. Eğitim Fakültesi’nde de Halk Eğitimi ve Köy Sosyolojisi derslerini veren Prof. Dr. Cevat Geray, 8 yıl Özelkalem Dergisi Yerel Yönetim Ödülleri Seçici Kurul Başkanı, son 2 yıldır da Seçici Kurul’un Onursal Başkanı olarak toplam 10 yıl görev yaptı. Prof. Dr. Geray, aynı zamanda Özelkalem Dergisi Danışma Kurulu üyesi idi.

Prof. Dr. Cevat Geray, son yıllarda haftanın belli günlerinde ders vermek için üniversiteye gitmeye devam ediyordu. Prof. Dr. Cevat Geray, SBF lisans programında Şehircilik, Kentleşme Politikası, Mahalli İdareler, Mahalli İdareler Maliyesi, Türkiye’nin Toplumsal Yapısı, Kooperatifçilik ve Kırsal Gelişme derslerinin yanı sıra yüksek lisans ve doktora düzeyinde birçok ders ve seminer yürüttü.

ODTÜ Şehir ve Bölge Planlaması Bölümü’nde, TODAİE’de, Gazi Üniversitesi Mimarlık Mühendislik Fakültesi’nde, Karadeniz Teknik Üniversitesi’nde ve İ.Ü İktisat Fakültesi’nde de dersler ve seminerler veren Prof. Geray, son olarak A.Ü. SBF’de emekli öğretim üyesi olarak, derslerini sürdürüyordu.

Prof. Dr. Cevat Geray ve Özelkalem Dergisi İmtiyaz Sahibi Erengül Bilenser
Facebook Yorumları
İnceleyin:  CHP’nin 5 il ve 65 ilçe olmak üzere belediye başkan adayları belli oldu