Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon

Bodrum Belediyesinin CHP’li Başkanı Mehmet Kocadon, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yerel yönetimlerle ilgili sorunları yakından bildiğini belirtti. Kocadon, “Bu yüzden yeni sistem devlete ivme kazandıracak, başarılı olacak” dedi.

Bodrum Belediyesinin CHP’li Başkanı Mehmet Kocadon, Sabah’tan Tuba Kalçık’ın sorularını yanıtladı. Kocadon, Erdoğan’ın bir dönem İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanlığı görevini üstlendiğini anımsattı. Kocadon, “Belediyecilikten gelen biri olduğu için yerel yönetimlerle ilgili tüm sorunları yakından biliyor. Onun için ben inanıyorum ki yeni sistemde, yerel yönetimlerle ilgili iyi kararlar alınacaktır. Hatta yerel yönetimlerle ilgili çalışmalar yapıldığını da duyuyorum. Ve bundan dolayı da çok mutluyum. Başkan Erdoğan olduğu için yeni sistemin yerel yönetimlere fayda sağlayacağını düşünüyorum” diye konuştu.

“Erdoğan halkı çok iyi anlıyor”

Kocadon, “Belediyecilikten gelen isimlerin devlet yönetiminde daha başarılı olduğuna mı inanıyorsunuz” şeklindeki soruyu da, “Evet. Bizler halkın tercihleri ile belediye başkanı oluruz. Yerelde parti, amblem olarak kalır. Ambleme de oy veren vatandaşlarımız vardır ama önce adayın kimliği değerlendirilerek oy veriyor halkımız. Sayın Başkan Erdoğan da belediyecilikten geldiği için halkı çok iyi anlıyor. Halkın sorunlarını, taleplerini yakından biliyor ayrıca. Bundan dolayı alacağı kararların halkı nasıl etkileyeceğini de iyi biliyor. Bu yüzden de başarılı oluyor zaten” yanıtını verdi.

“Aday gösterilmeyenler muhalefet oluyor”

Kocadon, 24 Haziran’da yapılan cumhurbaşkanlığı ve milletvekili genel seçimleri sonrası partisinde yaşanan tartışmalarla ilgili de değerlendirmelerde bulundu. Kocadon, “Açık ve net söylemek isterim ki, CHP’liler hırslarına yenik düşüyor. Kimse her seçimde milletvekili ve belediye başkanı adayı gösterilmek zorunda değil. Ama dikkat edin, seçim sonrası aday gösterilmeyen herkes parti içi muhalefet oluyor” dedi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Adıyaman Perre Antik Kenti'ndeki 1500 yıllık mozaik ziyarete açıldı