Denizli Büyükşehir Belediyesi 4. Uluslararası Denizli Cam Bienali, 5-6-7 Mayıs 2017 tarihlerinde Eski Sümerbank Binası’nda gerçekleşecek.

Bienalin gerçekleşeceği mekanının dokusuna uygun olarak kurgulanan bienal, bu sene DÖNÜŞÜM teması ile sanatseverlerle buluşacak. ABD, İtalya, Polonya, Çek Cumhuriyeti, İsviçre ve Türkiye’den davetli sanatçıların konferans,panel,canlı cam gösterileri ve cam sergileri ile gerçekleşecek olan bienal, amatör ve profesyonel olarak cam ile ilgilenenlerin yanısıra; camın şekillenip sanata dönüşmesini merak eden, camla tanışmak isteyen 7’den 70’e herkese açık ve ücretsiz gerçekleşecek.

Türkiye’nin farklı illerinden de katılan ziyaretçiler ,bienal süresince hergün 6 farklı sanatçının canlı cam gösterisini izleyebilecek, konferanslarla bilgilenip atölye çalışmalarına katılabilecek. Ayrıca bienal bünyesinde,Ömür Duruerk küratörlüğündeki Türk cam sanatçıları “Dönüşüm” karma cam sergisi ve Hakkı Dereköylü güzel sanatlar lisesi resim bölümü öğrencilerinin “Bence Cam” konulu resim sergisi, Prof. Mustafa Ağatekin küratörlüğünde Anadolu Üniversitesi cam bölümü karma cam sergisi ve Zeki Akakça’nın “Camın Dönüşümü” konulu fotoğraf sergisi de 5-15 mayıs tarihleri aralığında izlenebilecek.

Birçok profesyonel Türk cam ustasının şalümoda gerçekleştireceği cam gösterileri, led ekranda kısa cam filmleri de akşam aktiviteleri içerisinde yer alacak. 5 Mayıs 09:30 , 7 Mayıs 19:30 saatleri arasında 3 gün boyunca ziyaret edilebilecek olan bienalde sanatçıları izlemenin ve etkinliklerde yer almanın yanısıra ziyaretçiler kendi cam boncuklarını yapabilecek ve cam bardak kazıma gibi önceki bienallerin gözbebeği olan etkinliklere de katılabilecek.

denizlicambienali

 

Facebook Yorumları
İnceleyin:  JEOTERMAL KAYNAKLAR MASAYA YATIRILDI