Özelkalem Efeler Belediyesi’nden ‘1. Ulusal Muzaffer İzgü Tiyatro Festivali

18-21 Ocak 2019 tarihleri arasında Efeler Belediyesi tarafından ‘1. Ulusal Muzaffer İzgü Tiyatro Festivali’ düzenlenecek. Oyunlar hem çocuklara hem de yetişkinlere hitap edecek. Festivalde ayrıca atölyeler ve söyleşi yer alacak. Efeler Belediyesi geçtiğimiz aylarda yeni açılan merkezin konferans salonuna Muzaffer İzgü’nün adını vermişti. Efeler , İzgü’ye hitaben ulusal tiyatro festivali düzenliyor.

Umurlu Şehit Mahir Yıldırım Sahnesi, Efeler Belediyesi Muzaffer İzgü Sahnesi, Aydın Kültür Merkezi Dr. Hidayet Sayın Sahneleri alt ve üst salonlar ile gezici olarak Karahayıt, Gölhisar, Alanlı, Dalama, Ovaeymir, Tepecik, Kadıköy, Kardeşköy ve Konuklu mahallelerinde izleyici ile buluşacak oyunlar için çalışmalar sona erdi. Oyunların biletleri ise Efeler Belediyesi Milli Aydın Bankası Kültür Merkezi’nden alınabilecek.

Efeler Belediye Başkanı M. Mesut Özakcan, “Festival 7’den 70’e herkese hitap edecek. 25 tiyatro ekibi tarafından 34 oyun yer alacak. Festivalimiz dört gün boyunca sürecek.  Çocuklar ve yetişkinler için farklı farklı oyunların sahnelenecek. Festivalde yer alan bütün gruplarımıza, oyuncu arkadaşlarımıza ve bizleri yalnız bırakmayacak olan sanatsever halkımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu. http://www.özelkalem.com.tr

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Bolaman Havzası ıslah edilecek, toprak ve su kaybı önlenecek