Özelkalem Spor tesisleri ile genç neslin önü açıldı.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi son beş yıldır yaptığı sportif çalışmalar ile genç nesillere daha iyi bir yaşam alanı sunuyor. Aynı zamanda birçok yarışmaya ev sahipliği yaparak, yarışmalar ve turnuvalar düzenliyor. Büyükşehir Belediyesi, bu faaliyetlerle yüzlerce gence önder oluyor.

OKULDA EĞLENCE VAR

‘Çocuklar Gülsün Diye’ mottosu ile yola çıkan ekip hergün farklı bir okula giderek hazırladıkları oyun alanlarında çocuklara spor ve eğlence dolu unutamayacakları bir gün yaşatıyor. Mobil bir proje olduğundan dolayı ilçe ve köylere kadar ulaşan proje 2017-2018 yılında 165 bin çocuğa ulaştı. Proje ekibinin hedefleri arasında 2019 yılı içerisinde 150 bin çocuğa ulaşmak var.

SPOR OKULLARI PROJESİ

Son beş yıl içinde üç ayrı projede öğrencilere spor yaptıran Gaziantep Büyükşehir Belediyesi; Büyükşehir Spor Okulları, Yaz Spor Okulları, TMOK Çocuklar İçin Sportif Eğitime Destek Projesi ile 50 bin öğrenciye spor yapma imkanı verildi.

13 alanda yıl boyu süren ve şehrin farklı bölgelerinde yer alan 10 ayrı salonda 7-14 yaş arasındaki çocuklara spor eğitimleri verildi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Hayatı Kaçırmayanlar Kulübü Gaziantep'te Buluştu