Özelkalem Yıllık 17,8 litre süt tüketimi ile Türkiye’nin listenin sonlarında yer alması dikkatlerden kaçmadı.

Sütün faydaları saymakla bitmezken, ülkelerin yıllık süt tüketim miktarları belli oldu. İrlanda yıllık 125 litre süt tüketimi ile zirveye yerleşti. Listenin sonlarında ise yılda ortalama 17,8 litre süt tüketimiyle Türkiye yer aldı.

Medya takibinin öncü kurumu olan Ajans Press, ülkelerin süt tüketimine yönelik yapılan araştırmayı inceledi. Ajans Press’in The International Dairy Federation’ın (IDF) son verilerinden ve medya yansımalarından topladığı bilgilere göre, en fazla süt tüketen ülkenin 125 litre ile İrlanda’da olduğu belirlendi. Araştırma kişi başına düşen yıllık süt tüketimi temel alınarak hazırlandı. İkinci sırada 120 litre ile Finlandiya, üçüncü sırada 92,6 litre ile Birleşik Krallık’ın takip ettiği saptandı. Yıllık 17,8 litre süt tüketimi ile Türkiye’nin listenin sonlarında yer alması dikkatlerden kaçmadı.

ITS Medya ve Ajans Press’in gerçekleştirdiği medya incelemesinde, konu ile ilgili basına yansıyan haber adetleri belli oldu. Geçtiğimiz yıl içerisinde, süt ve süt tüketimiyle ilgili 85 bin 329 haberin yazılı basında yer aldığı görüldü.  “Okul sütü programı” medyaya yansıyan haber başlıklarından en dikkat çeken ve en çok konuşulan başlık olduğu görüldü.https://www.ozelkalem.com.tr/

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Pendik Belediyesine Kültür Ödülü