Salihli bağımsız Belediye Başkan adayı Ertan Gökçe, Salihli ile ilgili projelerini açıklamaya devam ediyor.

Salihli Bağımsız Belediye Başkan Adayı Ertan Gökçe, Salihli ile ilgili projelerini anlatmaya devam ediyor. Ertan Gökçe, yaptığı açıklamasında Salihli Sarıpınar Mahallesi Halk Bahçesi projesini anlattı.


Ertan Gökçe, Salihli Halk Bahçesi Projesinin Salihli’nin sosyal ve kültürel hayatına hizmet edecek bir proje olacağını söylüyor. Salihli Bağımsız Belediye Başkan Adayı Ertan Gökçe, “Türk şiirinin üstadlarından Edip Cansever, ’İnsan, yaşadığı yere benzer o yerin huyuna, o yerin toprağına benzer evlerine, sokaklarına, köşe başlarına benzer’ diyor. Gerçekten de bir insanın, şehrine baktığında görünen tablo; sanayisinde gördüğü vaziyet, okul yolunda gördüğü yapı, çarşı ve pazarda gördüğü durum aslında o insanın bilincine ve geleceğine şekil veriyor. Bu düşünceler ile Salihlili vatandaşlarımıza projelerimizi açıklamaya devam edeceğiz. İşte o projelerimizden birisi Salihli Halk Bahçesi… Salihli Halk Bahçesi, Salihli’nin sosyal ve kültürel hayatına hizmet edecek bir proje olacak. Halk bahçesinde özel süs bitkileri yer alacak ve isteyen vatandaşımız spor yapacak, isteyen vatandaşımız da dinleneceği bir alana sahip olacaklar.

Sarıpınar Mahallesinde Gümüşçayı kenarında yapılacak olan Salihli Halk Bahçesi demir ve beton tarzı bir yapıdan oluşmayacak tamamen natürel bir alan olacak. Salihli Halk bahçesinde farklı farklı türlerde Salihli’nin doğal yapısına uygun ağaçlar, etkinlik çayırı yer alacak. Tesis içerisinde botanik bahçe, özel filtre sistemiyle kendi kendini temizleyen biyolojik gölet halkın ilgi odağı olacak. Spor alanları, çocuk oyun alanları, oturma grupları da yer alacak. Salihli Halk Bahçesinin içinde aydınlatmayı destekleyen güneş enerji panelleri de yer alacak. Ayrıca Salihli halk bahçesinde gölet yanına ahşap malzemeden inşa edilen halk kıraathanesi de yer alacak.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Arapgir ve Kemaliye 'Sakin Şehir' olmaya aday