Özelkalem Tunç Soyer, seçim çalışmalarına Anıtkabir'i ziyaret ederek başlamanın, heyecan verici olduğunu belirtti.

CHP’nin İzmir Belediye Başkanı adayı Tunç Soyer, partisinin İzmir milletvekilleri ve parti yönetimi ile birlikte Anıtkabir’i ziyarette bulundu. Tunç Soyer, mozoleye çelenk bıraktı ardından Anıtkabir Özel Defteri’ni imzaladı. İsmet İnönü’nün mezarına da karanfil bırakan Soyer, seçim çalışmalarına Anıtkabir’i ziyaret ederek başlamanın, heyecan verici olduğunu belirtti. Tunç Soyer, “Bu kampanyayı Mustafa Kemal Atatürk’ten başlatmak büyük bir gurur vesilesi. Bizim coşkumuzu, heyecanımızı artıran bir olay. Bu sebeple yerimde duramıyorum. Bülent Ecevit’in mezarını da ziyaret edeceğiz ve sonrasında sahaya çıkıp koşturmaya başlayacağız” dedi.

‘HERKESTE MÜTHİŞ BİR UMUT VAR’

Tunç Soyer, seçim sürecinde, İzmir insanı gibi neşeli ve güler yüzlü siyaset izleyeceklerini belirterek, ” İzmir başka bir siyasetin mümkün olduğunu bütün Türkiye’ye göstermeye başladı. Daha keyifli, güler yüzlü, İzmir’in insanı da doğası da güler yüzlüdür. Ümit ediyorum ki İzmir’de başka türlü siyaset kurulacak ve tüm Türkiye’ye yayılacak. Herkeste müthiş bir umut var. İnsanların heyecanından bunu görebiliyorum. Bir şeyler değişmeye başladı bile, umut var. Bu çok heyecan verici, buradan devam edeceğiz” diye konuştu.

HİÇ KİMSENİN SAHİP ÇIKAMAYACAĞI BİR DÖNEM

Tunç Soyer, 12 Eylül döneminde askeri savcı olan babası Nurettin Soyer üzerinden yaptıkları yargılama ve tartışmaların hatırlatılması üzerine şunları ifade etti:

“Bu, gerçekten kırk yıl öncesinde kalmış bir konu. Bunu bugünün siyasi bir enstrüman olarak kullanılması kimseye yakışmıyor, diye düşünüyorum. Ayrıca o dönem çok karanlık bir dönem. Hiç kimsenin arkasında duramayacağı, hiç kimsenin sahip çıkamayacağı bir dönem. Çok acılar yaşandı, kardeş kanı döküldü. Şimdi bu yaraları açmanın, deşmenin kime faydası olabilir? Ülkücüler, solcular birbirini kestiler, vurdular, öldürdüler. Şimdi bunları hatırlayalım mı? Buradan tekrar ‘Ülkücüler kim, solcular kim?’ tartışmasını mı başlatalım? Doğru bulmuyorum. Kimseye de yakıştıramıyorum. Bugün dünyanın, Türkiye’nin, kentlerimizin önünde bambaşka konular var; gelecek var. Biz artık bu faslı bir tarafa bırakıp, paçadan çekiştirmeci siyaset anlayışından vazgeçip, performans, başarı ve vizyon üzerinden siyaset yapmanın yolunu açalım.” dedi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Yavuz Selim İlkokulu Öğrencilerinden Gıda Bankası’na Destek