7. Nilüfer Tiyatro Festivali'nde Kral Lear Bursa halkı için sahnelendi.

Nilüfer Belediyesi’nin düzenlediği ve 9 Mart’tan bu yana devam eden  7. Nilüfer Tiyatro Festivali’nde William Shakespeare’in ünlü oyunu Kral Lear oyunu Bursalılar için sahnelendi. Başarılı sanatçı Haluk Bilginer’in, Kral Lear’i canlandırdığı oyun, trajik ve etkileyici hikâyesi ile izleyicilerden tam not aldı.

Biletler kısa sürede tükendi

Nilüfer Belediyesi’nin düzenlediği ve 9 Mart’tan bu yana devam eden 7. Tiyatro Festivali’nde Kral Lear Bursa halkı ile buluştu. Festival boyunca ses getiren birçok oyunu izleyen sanatseverler bu defa William Shakespeare’in en çok ses getiren tanınmış trajedilerinden olan Kral Lear’ı izleme şansı buldu. Başarılı sanatçı Haluk Bilginer’in Kral Lear’ı canlandırdığı tiyatro oyunu, Merinos AKKM’de seyircilerle bir araya geldi. Oyuncu kadrosuyla dikkat çeken oyunun biletleri satışa çıktığı günden hemen sonra tükendi.


2 perdelik oyunun ardından salonu dolduran izleyiciler, Haluk Bilginer ve ekibini ayakta alkışladı

Haluk Bilginer hem çevirdi hem oynadı

İngiltere Kralı Lear’ın, yaşlandığı için topraklarını üç kızı arasında paylaştırmaya karar vermesi ve bu paylaşımın eşit olması için kızlarının kendisini ne kadar sevdiklerini söylemelerini istemesiyle başlar. Nankörlük, ihanet, güç, dürüstlük gibi kavramların sorgulandığı Shakespeare’in ölümsüz eserinde, iktidarın vahşiliği ve iktidarın kendisiyken mağduruna dönüşen insan anlatılıyor. Oyun Atölyesi’nin sahnelediği, Muharrem Özcan’ın yönettiği, Haluk Bilginer’in hem çevirip hem oynadığı oyunda, Berfu Öngören, Hare Sürel, Nazlı Bulum, Arif Pişkin, Deniz Celiloğlu, Kaan Turgut, Onur Özaydın, Sertan Müsellim, Efe Tunçer ve Hüseyin Sevimli yer aldı.. 2 perdelik oyun sonrasında, salonu dolduran izleyiciler, Haluk Bilginer ve ekibini ayakta alkışladı.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Turgutlu’ya Saat Kulesi Renk Kattı