Ana SayfaGündemBeyoğlu Belediyesi’nden çocuklara Hezarfen Karakteri tanıtımı

Beyoğlu Belediyesi’nden çocuklara Hezarfen Karakteri tanıtımı

Beyoğlu Belediyesi, ünlü Türk bilgini Hezarfen Ahmet Çelebi’ den örnek alınarak oluşturulan Hezarfen Çocuk Karakteri’nin maceralarını 4 ayrı kitapta birleştirdi. Beyoğlu’nun tarihini ve Beyoğlu’nun önemli isimlerini anlatan 4 farklı kitap çocuklara ve halka tanıtıldı. Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan da karakter üzerinden yapılan eğitimlerin çocuklardaki öneminden ve faydasından bahsetti. 

Turabibaba Kütüphanesi’nin hazırladığı ve tarihe yolculuk serisi olarak ortaya çıkan kitaplar, Beyoğlulu Hezarfen ile Galata Kulesi Macerası, Beyoğlulu Hezarfen ile Kasımpaşa, Beyoğlulu Hezarfen ile Kılıç Ali Paşa ve Beyoğlulu Hezarfen ile Piri Mehmet Paşa olarak basıldı. 

Hezarfen çocuklarla buluştu

Beyoğlu Anadolu İmamhatip Lisesi’ndeki tanıtım programı kapsamında, 4 kitabın tanıtımı için bugün bir etkinlik düzenlendi. Programa, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan da katıldı. Programda ilk olarak Hezarfen Çocuk Karakteri ve arkadaşlarının yer aldığı tiyatro oyunu öğrencilerle buluştu. Beyoğlu ile akıllarda yer eden Kılıç Ali Paşa, Kasımpaşa, ve Piri Mehmet Paşa’nın yaşamlarının ele alınıp anlatıldığı tiyatro oyunu öğrencilerden büyük beğeni aldı. 


Beyoğlu Anadolu İmamhatip Lisesi’ndeki tanıtım programına Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan da katıldı. Programda ilk olarak Hezarfen Çocuk Karakteri ve arkadaşlarının yer aldığı tiyatro oyunu öğrencilerle buluştu

“ Hazerfen, Beyoğlu ve Galata Kulesi ile ilişkili”

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, program sonunda açıklamalarda bulundu. Karakter üzerinden yapılan eğitimlerin çocuklardaki olumlu etkisinden bahsetti.
Bu tür etkinliklerin ve projelerin öneminden bahseden Demircan şöyle konuştu; “Karakterler üzerinden eğitim gerçekleştirmek çok etkili bir yöntem. Hazerfen aslında Beyoğlu ve Galata Kulesi ile çok ilişkili bir karakter. Böyle bir karakteri günümüze uyarlayıp bu karakter üzerinden semtimizin tarihi mekanlarını tanıtmak kıymetli bir düşünceydi. Görevimizin son günlerinde Turabibaba Kütüphanesi’nin bu hazırlığını da ortaya çıkarmaktan son derece mutluyuz. Şu ana kadar 4 kitap 3 mekan tanıtımı var.”

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER Açık Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci Açık Origami ile kağıttan mucizeler
Araç çubuğuna atla