Özekaem Eğitim-Bir-Sen İl Başkanları yetim çocuklara buluştu.

Eğitim-Bir-Sen Bursa 1 No’lu Şube Başkanı Ramazan Acar, Genel Başkan Yardımcısı Atilla Olçum ve İHH Genel Başkan Yardımcısı Said Demir ile birlikte 20 ilin şube başkanları Pakistan’daki yetim çocukları ziyaret etti.

Ramazan Acar, mazlum insanlara ve coğrafyamıza sahip çıkmaktan mutlu olduklarını ifade etti. Acar, “Yetimler, bizim de çocuklarımızdır ve hepimiz onlardan sorumluyuz. Bu çocuklarımıza sahip çıkmalıyız. Bu borcu ödediğimiz anlardan Allah razı olsun” diye konuştu.

CİDDİ EMEKLER VERİLİYOR

Eğitim-Bir-Sen ve İHH’nın ortak olduğu “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” projesi 6. yılına girdi. Ramazan Acar, Türkiye’deki çocukların kendi harçlıklarından biriktirerek, kardeş sınıflardaki yetimlere yardım ettiğini belirtti.  “Yetimhaneleri inceleyen Acar, İHH’nın çalışmalarının dışında başardıklarına da hayran kaldı. Binlerce yetim için çalıştıklarını belirten Acar, “Ciddi emekler verilerek, imkanların dar olduğu bir memlekette çetin şartlarda kurulan yetimhaneler, kolejler, sosyal etkinlik ve spor ortamları yetimlerimiz için oldukça güzel bir imkân. Türkiye hayranı kardeş ülke olan Pakistan ile gün geçtikçe iyileşen ilişkilerimizi bu ziyaretlerimiz ile daha olumlu noktalara taşımayı sürdüreceğiz” dedi. Ramazan Acar, Eğitim-Bir-Sen’in ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardım elini uzatmaya çalıştıklarının altını çizdi. Acar, toplamda 1221 yetim çocuğa barınma ve eğitim-öğretim imkanı sağladıklarını belirtti.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Dersimiz, Geri Dönüşüm