Ana SayfaGündemEfeslim Kart ile çevre daha da çok korunacak

Efeslim Kart ile çevre daha da çok korunacak

Efes Selçuk’ta bugünden itibaren kullanılmaya başlanacak olan çevre sosyal yaşam kartı Efeslim Kart ile çevre daha da çok korunacak.

Dar Gelirliye Destek, Esnafa Can Suyu, Çevreye Dost, Eğitime Katkı” prensipleriyle ilham veren  Selçuk’un sosyal ve ekonomik hayatında yepyeni bir dönemi başlatan Efeslim Kart bir süredir sadece dar gelirli vatandaşlar tarafından kullanılıyordu.  Önümüzdeki süreçte  kart çevreye duyarlı vatandaşlar tarafından da kullanılabilecek.

Efeslim Kart ile çevre daha çok korunacak ozelkalem.com.tr
Efeslim Kart ile çevre daha çok korunacak ozelkalem.com.tr

Efeslim Kart 1 Haziran Pazartesi gününden itibaren çevrecilerin kapısını çalıyor

Bugünden itibaren ambalaj atıkları toplama aracı belirlenen gün ve saatlerde kent merkezinde “Hoşgeldin Bahar” jeneriğiyle dolaşacak. Çevreye duyarlı kart sahiplerinin evlerinde biriktirmiş oldukları cam, metal, kâğıt ve plastik atıklar,  atıkları toplayan araç görevlilerine teslim edildikten sonra kartlara puan yüklenecek. Kart sahipleri yüklenen puanlarla isterlerse eğitime destek olabilecekler veya  puanlarını kent esnafından alışveriş yaparken de kullanabilecekler.

Başvurular Belediye Hizmet Binası girişinde yer alan Efeslim Kart Başvuru Noktası’ndan,  yapılacak

Efeslim Kart’ın çevreci yüzünün kentlilerle buluşacağı 1 Haziran Pazartesi tarihi itibariyle evlerinde topladıkları geri dönüştürülebilir atıkları Efes Selçuk Belediyesi’ne teslim ederek; çevreye, eğitime, kent ekonomisine katkı sunmak isteyen vatandaşlar ambalaj atıkları toplama aracı geçiş saatleri ve güzergâhları ile ilgili https://efeslimkart.com/atik-toplama-islemleri adresinden bilgi alabilecekler. Bu karta sahip olmak  isteyen vatandaşlar başvurularını, Belediye Hizmet Binası girişinde yer alan Efeslim Kart Başvuru Noktası’ndan yapabilecekler.

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER Açık Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci Açık Origami ile kağıttan mucizeler
Araç çubuğuna atla