• BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, SELAMET MAHALLESİ’NDEKİ ŞEYH EDEBALİ KIZ ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ ÇEVRESİNDE KAMULAŞTIRDIĞI 7 BİNANIN YIKIMIYLA OKULUN MEKAN KALİTESİNİ EN ÜST SEVİYEYE ÇIKARIYOR.
  • BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, GELECEĞİN TEMİNATI OLAN GENÇLERİN EN GÜZEL ŞEKİLDE YETİŞMESİ AMACIYLA EĞİTİM KURUMLARINDA DA KALİTENİN YÜKSELTİLMESİ ÇALIŞMALARINI HIZ KESMEDEN SÜRDÜRDÜKLERİNİ SÖYLEDİ. 

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Selamet Mahallesi’ndeki Şeyh Edebali Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi çevresinde kamulaştırdığı 7 binanın yıkımıyla okulun mekan kalitesini en üst seviyeye çıkarıyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, geleceğin teminatı olan gençlerin en güzel şekilde yetişmesi amacıyla eğitim kurumlarında da kalitenin yükseltilmesi çalışmalarını hız kesmeden sürdürdüklerini söyledi.

Eğitim kurumlarına spor salonları kazandırılması, ihtiyacı karşılamayan eski okul binalarının yenilenmesi ve ihtiyaç duyulan bölgeleri yeni binalar kazandırılması yönünde yoğun mesai harcayan Büyükşehir Belediyesi, Selamet Mahallesi’ndeki Şeyh Edebali Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’ni modern bir yapıya kavuşturuyor. Binalar arasında sıkışıp, kalan okula bağlantı yolları ve otoparklar kazandırılması için çevresindeki 7 binayı kamulaştıran Büyükşehir Belediyesi, yıkım çalışmalarını da büyük ölçüde tamamladı. Bağlantı yolları, otopark ve çevre düzenlemelerinin de tamamlanasının ardından okuldaki mekan kalitesi de en üst seviyeye çıkarılacak.
22437_mst_8442_201609211108Kamulaştırılan binaların yakılmasıyla çevresi açılan okul alanında incelemelerde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, geleceğin teminatı olan gençlerin en iyi şekilde yetişmesi amacıyla tüm imkanları seferber ettiklerini belirtti. Kent merkezinde yapılması gereken ancak arazi mülkiyeti sorunu çözülemediği için onlarca yıldır bekleyen eğitim kurumlarının bir bir yapıldığını dile getiren Başkan Altepe, Selamet Mahallesi’nde yeni yapılan Şeyh Edebali Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin de binalar arasında sıkışıp kaldığını belirtti. Okula bağlantı yolları ve otoparklar kazandırılması için devreye girdiklerini ifade eden Başkan Altepe, “Yaptığımız şuyulandırma ile okul alanı elde edilmişti. Bağlantı yolları ve otopark yapılması için de yaklaşık 600 bin TL harcayarak 7 binayı kamulaştırdık. Kalan son iki binanın yıkımı devam ediyor. Çalışmalar bittiğinde okul modern bir çevreye kavuşmuş olacak” dedi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Living Lab, Mardinli öğrencileri hayran bıraktı