Özelkalem EMITT 5 bin 602 kurum ve kuruluş arasından en başarılı destinasyon tanıtım ödülü, fuara ‘Yeni Trend Fethiye’ sloganıyla katılan Fethiye standına verildi.

Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nda (EMITT) 5 bin 602 kurum ve kuruluş arasından en başarılı destinasyon tanıtım ödülü, fuara ‘Yeni Trend Fethiye’ sloganıyla katılan Fethiye standına verildi. 

Dünyanın ve Türkiye’nin dört bir yanından tatil rotalarını aynı platformda bir araya getiren EMİTT Turizm fuarına, bu sene 94 ülkeden 5 bin 602 kurum ve kuruluş katıldı. 31 Ocak – 3 Şubat tarihleri arasında gerçekleşen fuarda en yoğun ilgiyi Fethiye standı gördü. Bu durum fuar yöneticilerinin dikkatinden kaçmadı. Tur şirketlerinin neredeyse tamamı Fethiye standında yer aldı. Standının hem görsel aktiviteleri hemde turizm konseyinin standa gelen misafirlere ilgisi ve özverisi ödül almalarında büyük etki sağladı. Geçtiğimiz yıl düzenlenen EMITT fuarında da Fethiye standına tekrardan destinasyon ödülü layık görülmüştü.

Behçet Saatcı ilgiden memnun kaldı

Fethiye standına gösterilen yoğun ilgi Başkan Saatcı’yı memnun etti.
Gösterilen yoğun ilgiye teşekkür eden Başkan Saatcı, amacının Fethiye’yi her alanda tanıtmak olduğunun altını çizdi. Sosyal medya hesabından açıklamada bulunan Başkan Saatcı, “Birlik ve beraberlik içinde Fethiye olarak bu sene de EMITT Turizm Fuarı’nda yerimizi aldık. 4 gün boyunca Fethiyemizin tanıtımını katılımcıların ve basının yoğun ilgisiyle gerçekleştirdik. Fethiyemizi tanıtma çabamıza destek veren Fethiye Turizm Konseyi üyelerine, ziyaretçilerimize ve bu işe emek veren herkese çok teşekkür ederim” diye konuştu.

Başkan Saatcı, “5 pound’a oda kahvaltı vermeyin!”

Başkan Saatcı oldukça verimli bir fuar dönemi geçirdiklerini belirterek, turizmcilere seslendi; “Turizm’e gelince herkesin yüzü gülüyor. 2019’dan umudumuz çok yüksek, burada çok ciddi bir enerji var. Bakın bütün Fethiye burada! Bunun sonucunu alacağız. Yeter ki ekmek peynir fiyatına oda satmayalım, 5 Pound’a oda kahvaltı vermeyelim, o coğrafyanın hakkı olan fiyatları isteyelim. İnanın artık fiyat kırma değil, fiyat yükseltme zamanı! Ama bunu yaparken de tesislerimizi yenileyeceğiz ve kaliteli hizmet sunacağız sonunda kazanan biz olacağız” diye konuştu.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  UNESCO, Diyarbakır surlarındaki restorasyonu durdurdu