6

Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, belediyeye ait kütüphanelerden en fazla kitabı alarak okuyanlara sürpriz hediyeler verdi.

KONYA – Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, belediyeye ait 5 ayrı kütüphaneden en fazla kitap okuyanları sürpriz yaparak ödüllendirdi. Ödüllerin bir yarışma düzenlenmeden kendiliğinden oluşmasının samimi bir hava oluşturduğunu belirten Başkan Mustafa Kavuş, çocuk, genç ve yetişkin olmak üzere üç farklı bölümde yapılan değerlendirmede ödül almaya hak kazananları tebrik etti. Başkan Kavuş, kitap kurtlarıyla tek tek tanışıp onların kitaplar hakkındaki düşüncelerini dinledi. Ödüllerin kendileri için de sürpriz olduğunu söyleyen kitap severler, okumaya gösterdiği hassasiyetten ve özendirme çalışmalarından dolayı Başkan Kavuş’a teşekkür etti.

Sürpriz hediyelerle okumaya teşvik hedefleniyor

Ödül alanların okuduğu kitap sayılarını görünce şaşırdığını ifade eden Başkan Kavuş, “Her birinizi ayrı ayrı tebrik ediyorum. Bu rakamlara ulaşacak kadar kitapları ve okumayı seviyor olmanız en güzel övgülere layık bir davranış. Okudukça insanın ufku açılıyor, dünyaya başka bir pencereden bakıyor, insanların size bakışı ve saygısı değişiyor, kullandığı kelimelerin sayısı bile artıyor. Bizi, ailemizi, çevremizi ve toplumumuzu değiştirecek ve dönüştürecek bir eylem olan okumaya verdiğiniz değer sebebiyle sizleri ödüllendirmek istedik. Bu yüzden size bir sürpriz yaptık. Verdiğimiz ödüller de sizleri okumaya yine teşvik edici şeyler. Meram Belediyesi olarak 5 kütüphanemiz var. 6’ncısı yolda. Havzan Sosyal Tesisi’ni kütüphaneye çevirecek projenin protokolünü İl Kültür Müdürlüğü ile imzaladık. Çocuklarımız, rahat rahat kitap okusunlar, derslerine çalışsınlar diye olabildiğince kütüphanelere önem vermeye, sayılarını artırmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

8

“İnsan okumakla anlam kazanıyor”

İlimin, irfanın, ahlakın, gelişmenin ve dönüşmenin başlangıç noktasının kitaplar ve okumak olduğunun altını çizen Başkan Kavuş, “Her şeyin başı okumak. Sağlıkta okumakla kazanılıyor, eğitimde okumakla başlıyor. Din de, bilim de, kültür de, sanat da kısaca hayatın tüm aşamalarında kitap ve okumak var. İnsan okumakla anlam kazanıyor, şehir de, ülke de, dünya da, kainat da… İnsan da okumakla güzelleşiyor, şehrini ve çevresini de okumakla güzelleştiriyor. Bugünde, yarında, geçmişte okumakla anlam kazanıyor. İşte tüm bu sebeplerle okumak gençlerimize ve geleceğimize kazandırmaya çalışacağımız en temel alışkanlık olmalı. Biz bugün bu ödüllerle bu noktada bir farkındalık oluşturuyoruz. Daha doğrusu sizlerin oluşturduğu farkındalığı herkese ilan ediyoruz. Bu örnek davranışınızdan dolayı sizleri tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.

İnceleyin:  Balaban, Altın Kemer Paşa Yağlı Güreşleri'nde başpehlivan oldu

Başkan Kavuş, kitapseverlerle yaptığı sohbetin ardından kendilerine kitap almaları için hediye çeki ve kitap setinden oluşan ödüllerini takdim etti.

9

Facebook Yorumları