İstanbul Bağcılar Belediyesi ve Türkiye Beyazay Derneği tarafından engellilerin yeteneklerini keşfetmek amacıyla “Bu Tuval Senin” resim yarışması düzenlendi.

Bağcılar Belediyesi ile Türkiye Beyazay Derneği iş birliği ile engelli ressamlara yönelik, “Bu Tuval Senin” adlı resim yarışması düzenlenecek. Yarışmaya, yüzde 40’ın üzerinde engeli bulunan vatandaşlar katılabilecek. Yarışmanın jürisinde dünyaca ünlü Türk Ressam Ahmet Güneştekin de olacak.

Dünyaca ünlü ressam jüride

Bağcılar Belediyesi, yarışmaya ilişkin yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, yarışmanın, “Bizi yeteneğinden mahrum bırakma” ve “Renklerin dünyasına sen de katıl” sloganlarıyla düzenlendiği belirtildi. Yarışmanın, yüzde 40 ve üzeri engel oranına sahip olmak şartıyla, Türkiye’de yaşayan, yaş ve engel grubu ayrımı olmaksızın bütün vatandaşlara açık olduğu kaydedildi. Yarışmanın jürisinde dünyaca ünlü Türk ressam Ahmet Güneştekin’in de bulunduğu ifade edildi. Eserleri dünyaca ünlü galerilerde sergilenen Güneştekin’in, geleceğin ressamı olacak engellilere önemli tavsiyelerde bulunacağı bildirildi.

Açıklamada, eserlerin ya anlaşmalı olan PTT kargoyla adrese gönderilebileceği ya da hafta içi 08.30-16.30’da Bağcılar Engelliler Sarayı’na elden teslim edilebileceği bildirildi. Eserlerin son teslim tarihinin ise 30 Mart 2018 olduğu, ödül töreninin ise 28 Nisan’da Bağcılar Belediyesi Engelliler Sarayı’nda yapılacağı kaydedildi. Konusu serbest olan yarışmaya daha önce hiçbir şekilde yayınlanmamış sadece bir eserle başvurulabileceği aktarılan açıklamada, yarışmayla ilgili detaylı bilginin Bağcılar Belediyesi internet sitesinden öğrenilebileceği kaydedildi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Maske takmayana ceza kesilmeye başlandı