Tamamı engelli ve dezavantajlı çocuk ve gençlerden oluşan tiyatro ekibiyle 49 il 1 ülke gezerek 45.000 izleyiciye ulaşan Yön Sanat Atölyesi, 3. Engel’siz Sanat Ödülleri düzenlenen gece ile sahiplerini buldu.

  Bu yıl “Birlik ve Beraberlik” temasıyla organize edilen ve Beyazıt ÖZTÜRK, Yeşim SALKIM, Ayşe ARMAN, Nasuh MAHRUKİ, gibi siyaset sanat ve spor dünyasının tanınmış simalarının da ödül aldığı gecede, Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç da engelli bireylerin yaşam standartlarını yükselten, gerçekleştirdiği çalışmalar ile engelli bireylere istihdam yaratan ve sosyal yaşam içerinde yer alabileceklerini gösteren yerel yönetim anlayışı ile “Engel’siz Sanat Ödülleri” ödül töreninde “Yılın Belediye Başkanı” ödülüne layık görüldü.

Toplumsal yerel yönetim anlayışının Türkiye’deki en iyi örneklerini sergileyerek Gökkuşağı Down Sendromlu Kafe, Engelli Bireyler için Aşçılık ve Servis Elemanlığı (Garsonluk) Sertifika Programı, Montaj Atölyesi gibi istihdam sağlayanuygulamalar başta olmak üzere engelli bireyin sosyal yaşamın içerisinde yer almasını sağlayan sosyal ve kültürel faaliyetlerle ön plana çıkan Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, Yön Sanat Atölyesi tarafından “Yılın Belediye Başkanı” olarak ödüllendirildi.

Gece ile ilgili bilgi veren Yön Sanat Atölyesi Yönetim Kurulu Başkanı Erdem ÖKSÜZ bu yıl “Birlik ve Beraberlik” teması ile ödül gecesini gerçekleştirdiklerini belirtti. Öksüz “7 yıldır engellilerin yanı sıra sosyal anlamda da engellenen çocuk ve gençlerle profesyonel sahne sanatları çalışmaları yapmaktayız. Son 3 yıldır toplumsal barışa katkı sağlamak ve ülke genelinde farkındalık yaratmak amacı ile Engel’siz Sanat Ödülleri’ni organize ediyoruz” dedi.

Yenimahalle Belediyesi Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde gerçekleşen gecede Başkan Ataç adına ödülü Tepebaşı Belediye Başkan Yardımcısı Melih Savaş aldı. Başkan Ataç’ın “eğer fırsat tanırsanız ve engelliler sosyal yaşam içerinde yer alırsa yapamayacakları şey yok” sözlerini hatırlatan Savaş ödül için Başkan Ataç adına teşekkür etti.

İnceleyin:  Hayvanseverlere ücretsiz ilk yardım eğitimi
Facebook Yorumları