Erciyese bir otel zinciri daha
Erciyese bir otel zinciri daha

Erciyes’e bir otel zinciri daha ekleniyor. Xperia Otelleri, kış turizmi ile ünlü dağa yatırıma start vermek için gün sayıyor. Temel atma aşamasına gelen otel 272 oda ve 550 yatak kapasiteli olacak.

 

Kayseri’nin Kış Turizmi ile ünlü Erciyes’e bir otel zinciri daha ekleniyor. Xperia Otelleri’nin yapacağı yatırım için son aşamaya gelinirken, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, otelin 550 yatak kapasiteli olacağını açıkladı.

Siluet uygun olacak

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, yatırımı yapacak olan Xperia Otelleri’nin Yönetim Kurulu Başkanı Serhat Kayış ile bir görüşme gerçekleştirdi. Toplantıda, otel projesiyle ilgili Başkan Büyükkılıç’a bir sunum yapıldı. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Başkan Memduh Büyükkılıç, Xperia Oteller Zinciri’nin en kısa zamanda temel atacağını belirterek, projenin arzu ettikleri doğrultuda ve bölgenin siluetine uygun olduğunu ifade etti. Başkan Büyükkılıç, otelin 272 oda ve 550 yatak kapasiteli olacağını söyledi.

Erciyese bir otel zinciri daha 2
Erciyese bir otel zinciri daha 2

Yatırımcılara çağrı

Erciyes’te 20 otel yeri ile ilgili arsa alan yatırımcıların çalışmalara bir an önce başlaması için girişimlerde bulunduklarını hatırlatan Başkan Büyükkılıç, yoğun ilgi nedeniyle yatak sayısında sıkıntı yaşanmaya başlandığını dile getirdi. Yatırımların sadece kış turizmine hizmet vermeyeceğini vurgulayan Başkan Büyükkılıç, termal turizm ve kamp merkezi yatırımlarını da hızlandırarak Erciyes’in 12 ay hizmet vermesi için çalıştıklarını kaydetti.

Memduh Büyükkılıç kimdir?

25 Ekim 1953 tarihinde Develi’nin Şıhlı kasabasında doğan Memduh Büyükkılıç, 1979 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesini tamamladı. 1983 yılı sonunda Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesinde Nöroloji Uzmanı olan, Büyükkılıç, mecburi hizmetini yapmak üzere, Niğde Devlet Hastanesi’ne atandı. 1985-86 yılında Girne Askeri Hastanesinde, Tabip Teğmen olarak askerlik görevini ifa eden Büyükkılıç,  dönüşünde SSK Kayseri Hastanesinde çalışmaya başladı. Bir süre sonra istifa edip serbest hekim olarak çalışan Büyükkılıç, 1993’ten itibaren iki yıl Refah Partisi Kayseri İl Başkanlığı yaptıktan sonra 1995 seçimle­rinde 20. Dönem Kayseri Milletvekili olarak parlamentoya girdi. 18 Nisan 1999 seçimlerinde de, Fazilet Partisi’nden Kayseri-Melikgazi Merkez İlçe Belediye Başkanlığı’nı kazanan Büyükkılıç, 2004, 2009 ve 2014 yıllarında Ak Parti’den Melikgazi Belediye Başkanı seçildi. 2019 yerel seçimlerinde AK Parti’den Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı olarak seçilen Büyükkılıç, evli ve üç çocuk babasıdır.

İnceleyin:  Türkiye’nin 'en sağlıklı' fuarları 'Gurme İzmir' ile buluştu

 

 

 

Facebook Yorumları