Kadıköy Vapur İskelesi yenileniyor
Kadıköy Vapur İskelesi yenileniyor

 

Kadıköy – 2 Vapur İskelesi tepeden tırnağa yenileniyor. İskeleleri bir yaşam ve etkinlik alanı olarak kullanmak istediklerini belirten Şehir Hatları AŞ Genel Müdürü Sinem Dedetaş, diğer iskelelerde de yenileme çalışmaları başlatacaklarını söyledi.

 

İBB Şehir Hatları AŞ, Kadıköy-2 Vapur İskelesi’nde yenileme çalışmaları başlattı. Ulaşım hizmetinin aksamaması için sokağa çıkma yasağının ilan edildiği günlerde gerçekleştirilen yenileme çalışmalarında, iskelenin tamamı, zeminden tavana elden geçiriliyor. Şehir Hatları A.Ş. Genel Müdürü Sinem Dedetaş, diğer iskelelerde de yenileme çalışmaları başlatacaklarını açıkladı.

Kadıköy Vapur İskelesi yenileniyor 2
Kadıköy Vapur İskelesi yenileniyor 2

“Vapurlar kadar iskeleler de önemli”

Yeni iskeleyi en kısa zamanda yolcularıyla buluşturmak için çalışmanın, deneyimli ekiplerce hızla yürütüldüğünü belirten Şehir Hatları A.Ş. Genel Müdürü Sinem Dedetaş, şunları söyledi: “Hizmet verdiğimiz vapurlarımızı yenilerken, iskelelerimizi de ihmal etmiyoruz. En az vapurlar kadar, iskelelerimiz de önemli. İskeleleri sadece yolcuların geçip gittiği mekânlar olarak görmüyoruz. Yolcularımızın gerek vapurlarına giderken, gerekse vapur saatlerini beklerken soluklandığı, kendini iyi hissettiği temiz, ferah, aydınlık mekânlar olarak düşünüyoruz. Hem yolcularımızın hem de iskelelerde çalışan personelimizin rahat edeceği şekilde yenileniyoruz.”

Diğer iskeleler de yenilenecek

Başka iskelelerin de elden geçirileceğini belirten Dedetaş, “Önümüzdeki günlerde iskelelerimizi bir yaşam, etkinlik alanı olarak da kullanmak, plan ve hedeflerimiz arasında yer alıyor. Ayrıca iç mimar istihdam ettik. İskelelerimize iç mimar eli de değecek” dedi.

Kadıköy Vapur İskelesi yenileniyor 3 1
Kadıköy Vapur İskelesi yenileniyor 3 1

 Tepeden tırnağa elden geçiyor

Sorun olarak devralınan Kadıköy-2 Vapur İskelesi’nin asma tavanı indiriliyor. Tüm atık ve temiz su, elektrik tesisatları, yangın dedektörleri, iç-dış aydınlatma, turnikeler, biletmatikler, yolcu bilgilendirme anons ve panoları, internet alt yapısı, kameralar, ankesörlü telefonlar, banka ATM’leri, büfeler yenileniyor. Zemini temizleniyor.

Öte yandan iskelenin üst katında bulunan İstanbul Kitapçısı’nın Kültür AŞ tarafından yenilenme çalışmaları da sürüyor.

İnceleyin:  Yerli otomobil fabrikasının temeli 18 Temmuz'da atılıyor

Sinem Dedetaş kimdir?

Matesis Marine & Eng. kurucu ortağı olan Sinem Dedetaş, gemi inşaa sektörünün başarılı kadın girişimcilerindendir. İlk, orta ve lise eğitimini Eskişehir’de tamamlayan Dedetaş, 2004 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi’nden Gemi İnşaatı ve Deniz Teknolojisi Mühendisi unvanı ile mezun oldu. Yüksek lisans eğitimine İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Gemi Makinaları bölümünde devam eden Dedetaş  lisan eğitimi ardından sonlu elemanlar hesaplamaları üzerine uzman mühendis, çelik yapılar dizayn mühendisi ve İtalyan Loydu’nda plan onay mühendisi olarak çalıştı. 2012’de denizcilik, danışmanlık, gözetim ve mühendislik hizmetleri veren Matesis’in kurucu ortaklığını yapan Dedetaş, çalışma hayatına firmasında devam etti ve 2014-2016 yılları arasında Gemi Mühendisleri Odası yönetim kurulu başkanlığını yaptı. Mesleği dışında dil bilimi, mitoloji ve sosyoloji alanları ile ilgilenen Dedetaş, spor olarak binicilik yapıyor.

 

Facebook Yorumları