BAŞKAN ŞAHİN YETİM AİLELERİYLE TELEKONFERANSTA BULUŞTU
BAŞKAN ŞAHİN YETİM AİLELERİYLE TELEKONFERANSTA BULUŞTU

Yetim aileleriyle telekonfans yöntemiyle buluşan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, “Sizlerin gözünüzdeki ışık, yüreğinizdeki istek, beni çok heyecanlandırıyor. Siz mutlu olunca biz mutlu oluyoruz” dedi.

 

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin telekonferans yöntemiyle yetim aileleriyle buluşarak, Ramazan bayramlarını kutladı ve çocuklara hediyeler gönderdi. Başkan Şahin, Türkiye’de bir ilk niteliği taşıyan Yetim Koordinasyon Merkezi’yle aile bireylerine; okuma-yazma eğitimi, çocukların yeteneklerine uygun şekilde meslek edinmelerini sağlamak amacıyla yaşam koçluğu hizmeti verildiğini aktarırken annelere el işi sanatları hakkında tecrübe kazandırıp kültürel geziler gerçekleştirildiğini söyledi. Bu sayede aile fertlerin topluma adapte edilmesini hedeflediklerinin altını çizen Şahin, ayrıca salgın öncesinde çocukların lise ve üniversite sınavlarına hazırlık kapsamında GASMEK çatısı altında aldıkları eğitimi sürdürmek adına Büyükşehir Belediyesi’ne başvurmaları durumunda internet üzerinden sınava hazırlık süreçlerine devam edebileceklerini hatırlattı.

BAŞKAN ŞAHİN YETİM AİLELERİYLE TELEKONFERANSTA BULUŞTU 2
BAŞKAN ŞAHİN YETİM AİLELERİYLE TELEKONFERANSTA BULUŞTU 2

“Siz mutlu olunca biz mutlu oluyoruz”

Telekonferansta yetim aileleriyle sohbet eden Başkan Şahin, “Mübarek ramazan ayında sizlerle birlikte olmaktan dolayı mutluluk duyuyorum. Pandemi süreci olmasaydı el ele, sarılarak sizlerle birlikte bir iftar sonrasında beraber olurduk. Ama şimdi sizi korumamız lazım. Bizim medeniyetimiz; yetimlere, yaşlılara ve yoksulların elinden tutmamız gerektiğini vurguluyor. Dolayısıyla yetimlerimiz bizim için çok önemli onlarla ilgili çalışmada bulunan; yetim koordinasyon merkezimi işleyişini sürdürüyor. Sizlerin gözünüzdeki ışık, yüreğinizdeki istek, arzu beni çok heyecanlandırıyor. Siz mutlu olunca biz mutlu oluyoruz” diye konuştu.

Yetim ailelerinden Şahin’e teşekkür

Yetim aileleri de, Ramazan bayramına günler kala gönderilen hediyeler ve kıyafetlerin çocuklarını çok mutlu ettiğini belirterek, gösterdikleri hassasiyetten dolayı Başkan Şahin’e teşekkürlerini iletti. Aileler ayrıca, Yetim Koordinasyon Merkezi’nde onlara sağladıkları eğitim ve deneyimlerden dolayı mutlu olduklarını da sözlerine eklediler.

Fatma Şahin kimdir?

20 Haziran 1966’da Gaziantep’te doğan Fatma Şahin, İstanbul Teknik Üniversitesi Kimya ve Metalürji Fakültesi Kimya Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. SANKO Holding’de İşletme Mühendisi ve İşletme Müdürü olarak çalışan Şahin, 2001 yılında AK Parti Gaziantep İl Kurucu Üyesi oldu. Şahin, 3 Kasım 2002 (22. Dönem) tarihinde yapılan genel seçimlerde AK Parti Gaziantep Milletvekili seçilerek,  Türkiye-Avrupa Birliği Karma Parlamento Komisyonu Üyeliği görevinde bulundu. 22 Temmuz 2007 (23. Dönem) tarihinde yapılan genel seçimlerde yeniden AK Parti Gaziantep Milletvekili seçilen Şahin, AK Parti Kadın Kolları Genel Başkanlığı, Sanayi, Ticaret ve Enerji Komisyonu, Avrupa Birliği Uyum Komisyonu, TBMM Töre-Namus Cinayetleri ve Çocuklara Karşı Şiddeti Araştırma Komisyon’unda görevlerde bulundu. 12 Haziran 2011 (24. Dönem) tarihinde yapılan genel seçimlerde üçüncü defa AK Parti Gaziantep Milletvekili seçilen Şahin, 6 Temmuz 2011’de kurulan 61. Hükümet’te; Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı olarak atandı ve bu görevini 25 Aralık 2013 tarihine kadar sürdürdü. 30 Mart 2014’te yapılan yerel seçimlerde AK Parti Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Fatma Şahin, Türkiye’nin ilk kadın Büyükşehir Belediye Başkanı oldu. 31 Mart 2019 tarihinde yapılan yerel seçimlerde ikinci defa AK Parti Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Şahin, evli ve iki çocuk annesidir.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Gaziantep eğitime yatırım yapmaya devam ediyor